Kanoistika: Piešťanci doma bodovali

V piešťanskej Lodenici 11. – 12. augusta usporiadal domáci klub Kajak-Kanoe Piešťany 58.ročník Pohára SNP. Na rieke Váh pretekalo 399 pretekárov z 22 slovenských klubov. Piešťanskí rýchlostní kanoisti obsadili celkovo so ziskom 271,5 bodov krásne 2. miesto. Víťazstvo patrilo Komárnu a 3. miesto Novákom.
Na štart za domáci klub sa postavilo 46 pretekárov od tých najmenších až po veteránov. Niektorým sa preteky nevydarili podľa svojich predstáv, iní zase svojimi výkonmi prekvapili nielen seba, ale aj rodičov a trénerov.

Preteky boli zaradené do Slovenského pohára a cenné body za piešťanský klub vypádlovali:

V sobotu na 1000 metrovej trati a v nedeľu na 500 metrovej trati v singlových a deblových disciplínach: Daniel Rybanský, Matej Današ, Michal a Branislav Jurčovci, Viktor Samuel Podhradský, Daniel Ragula, Peter Kizek a Michal Szobolovský – kadeti, Timea Henry a Nicol Šutovská – kadetky, Silvia Moravčíková a Nicki Ficko – juniorky, Romana Mikušová a Patrícia Benková – ženy, Jerguš Jacko, Alexander Bóri a Michal Lenický – muži, Milan Jankech, Ján Zrutta a Sylvia Benková – veteráni, Michal Zruttta, Šimon Švec, Branislav Pešek, Lukáš Božík, Dušan Hladký a Alexander Droždiak – 13. + 14.roč. chlapci, Tatiana Trakalová, Tamara Balážová a Alexandra Lehutová – 13. + 14.roč. dievčatá.

Chlapci a dievčatá vo veku od 10 do 12 rokov si zmerali sily na 2000 metrových tratiach v K1 aj K2 a  v prvej desiatke sa umiestnili: Simona Božíková, Lukáš Chalás a Martin Bábik.

Pre 9 a 10 ročných bola v sobotu pripravená 2000 m a v nedeľu 1000 m trať, kde sa najviac darilo: Filipovi Jankechovi, Matejovi Jurčovi, Tomášovi Ťapušíkovi, Martinovi Křenovi, Šimonovi Urbanovi a Liliane Drškovej.

Tí najmenší vo veku do 9 rokov pretekali na 200 metrov a medailu si domov odniesli: Mário Zachar, Filipko Barbušín, Dominik Hladký a Ninka Líšková.