Hromadná bitka dorastencov: rozhodcovia rozdali 295 trestných minút

Posledné chvíle napätého zápasu medzi dorastencamiŠHK 37 Piešťany a Dukly Trenčín poznamenali pästné súboje, do ktorých za zapojili všetci hráči na ľade okrem brankárov.

Bitka, akú piešťanský zimný štadión už roky nezažil, sa strhla v poslednej minúte hokejového zápasu medzi dorastencami ŠHK 37 Piešťany a Dukly Trenčín. Predchádzalo jej vrážanie na mantinel a strkanie pred bránkou. V tej chvíli bol stav zápasu 4:2, Piešťanci mali nad papierovo silnejšími hokejistami z Trenčína výraznú prevahu.

Za dlho trvajúce nešportové osobné súboje takmer všetkých hráčov na ľade  udelili rozhodcovia spolu 252 trestných minút. Celkovo v stretnutí rozhodcovia hráčom rozdali 295 trestných minút. Piešťanskí hokejisti dohrávali zápas v oslabení, napriek tomu sa 21 sekúnd pred koncom podarilo skórovať Matejovi Svetlíkovi. ŠHK 37 Piešťany vyhrali 5:2.

Najväčšia hokejová bitka všetkých čias sa odohrala v Piešťanoch v roku 1987.

Text: Martin Palkovič Video: Mário Petlák