Hokej: Piešťanci doma nestačili na lídra

Hokejovej extralige vládnu Zvolenčania. Tí pricestovali do Piešťan v utorok 20. novembra. Predchádzajúce dva vzájomné zápasy boli vyrovnané, v prvom sa tešili Zvolenčania, v druhom po samostatných nájazdoch Havrani. Dnes však na suverénneho lídra tabuľky nestačili, i keď sa snažili a dokázali súpera zatlačiť. Zvolenský brankár Marek Šimko však puk za svoj chrbát nepustil. Zápas skončil 0:3.

[singlepic id=37423 w=520 h=340 float=center]

Gólový účet duelu otvoril v šiestej minúte Zvolenčan Michal Chovan. Piešťanci hrali v prvej tretine s vedúcim mužstvom extraligy vyrovnanú partiu. Na strely vyhrali 10:9, avšak ani jedna sa neujala.  Podobne to bolo so strelami aj v ďalších dvoch tretinách. Piešťanci ich vyhrali obe 11:9. Góly však dávali iba hostia, presnejšie Andrej Podkonický. Hneď v úvode druhej tretiny zvýšil na rozdiel dvoch gólov a na konci tretej, keď Havrani odvolali brankára, skóroval do prázdnej brány a uzavrel na konečných 0:3.