Connect with us

Novinky

Hokej: Nové vedenie Havranov bilancovalo polrok svojho pôsobenia

Published

on

Reklama
Reklama

21. novembra popoludní zhodnotilo nové vedenie HK Havrani šesť mesiacov svojho pôsobenia. Na valnom zhromaždení združenia v máji tohto roka boli do rady zakladajúcich členov nominovaní noví členovia. Vďaka finančnému daru Raiffeisen banky sa v nedeľu podarilo otvoriť hokejovú škôlku pre najmenších – Havránok. Združenie pracuje na zintenzívnení spolupráce s rodičmi.

„V apríli ma oslovili kamaráti, ktorí majú deti tiež na hokeji. Pozerali sme sa na tréningový proces detí a dohodli sme sa, že každý z nás dokáže pridať hokeju nejaké skúsenosti. Tému sme prediskutovali s pánom Lušňákom. Dohodli sme sa na spolupráci i s ním, nakoľko je zástupcom spoločnosti, ktorá prevádzkuje zimný štadión. Zasadla rada združenia a valné zhromaždenie združenia, na ktorom bola zmenená rada zakladajúcich členov združenia,“ prezradil predseda združenia a zároveň prezident klubu Lukáš Moravčík. Vedenie združenia sa stretáva každý týždeň.

Reklama

Najväčší problém, s ktorým sa hokejisti potýkajú, je nedostatok hráčov vo všetkých kategóriách. „Urgentne sme hasili tento problém – získavali sme hráčov na hosťovanie. Toto bolo spôsobené aj odchodom hráčov do iných klubov. Výzvou do budúcnosti bude zostavenie juniorského tímu, ktorý v súčasnosti nie je pre nedostatok hráčov aktívny,“ dodal Moravčík.

Prilákať najmenších na hokej sa vedenie usiluje rôznymi náborovými akciami na základných školách v Piešťanoch aj okolitých obciach. Náborovými akciami získavame deti v predprípravkovom veku – škôlkarov, prvákov a druhákov. V apríli sme mali registrovaný počet hráčov 26, k dnešnému dňu ich máme 51. Náš vysnívaný cieľ je mať zhruba 80 detí v tejto kategórii a teda mať v každom z troch ročníkov aspoň 20 hráčov,“ uviedol Moravčík. Podľa generálneho manažéra Petra Bohuša sa počet hokejistov zmenšuje nielen v našom meste, ba nielen na Slovensku.

Ďalšími krátkodobými cieľmi sú zakúpenie hráčskej výstroje, vzdelávanie trénerov, rehabilitačné cvičenia či zapojenie športového psychológa. Na tlačovej besede predstavilo združenie HK Havrani plán príjmov a výdavkov na sezónu 2017/2018. Výdavky o viac ako 14-tisíc eur prevyšujú príjmy, pomôcť hokejistom by mohli sponzori i mesto.

Havrani propagujú svoju činnosť aj prostredníctvom novej webovej stránky.

-vv-

Populárne články