Úvod Kultúra Eurotour ponúkne vynikajúce dokumenty, výstavy a súťažné filmy

Eurotour ponúkne vynikajúce dokumenty, výstavy a súťažné filmy

REKLAMA

Mestské kultúrne stredisko chystá v priestoroch kultúrno-spoločenského centra Fontána 13. ročník prehliadky filmov o cestovaní, krajine a človeku Eurotour Piešťany. Podujatie bude prebiehať od 28. do 30. novembra a pričom divákom ponúkne osem slovenských i zahraničných dokumentov a deväť filmov v rámci súťažnej sekcie MOMENT 2017. Okrem toho sú na pláne aj výstavy a diskusie s autormi. Návštevníci si budú môcť užiť projekcie úplne zdarma, nakoľko na všetky body programu i premietania festivalu je vstup voľný Download Android bitmap.

Program 2017

REKLAMA
PN Taxi
Chlapci na panvici
Knebl
Dompek Pizza donaskova sluzba
Sheriff Taxi Piešťany
Buenos pizza  burger

Utorok 28. 11. 2017

Sprievodné výstavy
Martin Valo: Momentky z Číny
Výstava fotografií

FIJET SLOVAKIA: Travel & Emotion
2. medzinárodná výstava fotografií novinárov

18.00 h
Slávnostné otvorenie prehliadky

Divoké Slovensko
SR 2015 폰으로 다운로드. Réžia: Tomáš Hulík, 53 minút.
Nikde v strednej Európe neexistuje toľko pralesových reliktov a veľkých dravcov ako v slovenských Karpatoch. V týchto vzácnych lesoch môžeme zažiť, ako to kedysi aj inde v Európe vyzeralo. Vydajme sa preto na cestu objavov a nahliadnime do tajov krajiny, o ktorej si myslíme, že ju dobre poznáme.

Na uvedení filmu privítame režiséra Tomáša Hulíka.

Streda 29. 11. 2017

9.00 h
Premietanie pre stredné školy
Vábenie výšok
SR 2017 신세기 에반게리온 다운로드. Réžia, scenár a kamera: Pavol Barabáš, 105 minút.
V novom dokumente slovenského režiséra sa zoznámime s históriou slovenského himalájskeho horolezectva pohľadom najstaršej generácie. Mapuje sa vývoj tohto dobrodružstva od jeho počiatkov až po prelomové udalosti na Mount Evereste, ktoré vyvrcholili v tragické okamihy slovenského horolezectva.

15.00 h
Premietanie pre stredné školy
Vábenie výšok
SR 2017. Réžia, scenár a kamera: Pavol Barabáš, 105 minút Drastic Pokémon Heartgold.
V novom dokumente slovenského režiséra sa zoznámime s históriou slovenského himalájskeho horolezectva pohľadom najstaršej generácie. Mapuje sa vývoj tohto dobrodružstva od jeho počiatkov až po prelomové udalosti na Mount Evereste, ktoré vyvrcholili v tragické okamihy slovenského horolezectva. Pre niekoho sú Himaláje len čísla v štatistikách a miesto na mape. Pre iných sú to náročné výzvy, kde víťazstvá a prehry oddeľuje veľmi tenká čiara.

17.00 h
Súťažné filmy
MOMENT 2017

19.00 h
Európa – môj domov I imageready.
Nesmrteľný les
SR 2017. Réžia: Erik Baláž, 52 minút.
Za posledných niekoľko tisícročí sa európska krajina výrazne zmenila. Vysušili sme mokrade, zregulovali rieky, vyrúbali alebo premenili lesy, vyhubili veľké zvieratá. A predsa existuje jedno miesto, ktoré sa takmer nemení. Zo skalnatej pôdy pod Kriváňom vyrastá Nesmrteľný les a jeho vládcami sú stáročné limby a ich večný sprievodca medveď.

20.00 h
Európa – môj domov II 올레체 neo 다운로드.
Živá rieka
SR 2017. Réžia: Erik Baláž, 52 minút.
Rieka Belá je chladná, dravá a nebezpečná, no je aj bohatá, štedrá a slobodná. Dodnes zostala nespútaná a pripomína nám, ako vyzerajú živé rieky. Z množstva prameňov, ktoré sa v tatranskej divočine postupne zlievajú, zostala tak jednou z posledných divokých riek strednej Európy.

Štvrtok 30. 11. 2017

9.00 h
Premietanie pre základné školy
Earth: Deň na zázračnej planéte
(Earth: One Amazing Day)
Veľká Británia 2017 php file upload. Réžia: Richard Dale, Lixin Fan, 95 minút, český dabing.
Počas jedného dňa budeme spolu so slnkom putovať od najvyšších hôr k najvzdialenejším ostrovom, z hĺbok exotickej džungle až do labyrintov veľkomiest. Všetky stvorenia a nakoniec aj človek, sa vo finále zlievajú do jedinej ódy na život, ktorá nás rozosmeje a zároveň aj dojme.

16.00 h
Cestujeme za polárny kruh s Lucom Jacquetom
Nebo a ľad
(Le glace at le ciel)
Francúzsko 2015. Réžia: Luc Jacquet, 89 minút, české titulky.
Oscarový režisér Luc Jacquet vo svojom novom dokumente popisuje dobrodružné cesty francúzskeho polárnika a vedca Clauda Loriusa za polárny kruh, ktoré viedli až k objaveniu a popísaniu javu, dnes známeho ako „globálne otepľovanie“ 실업인정신청서 다운로드.

17.30 h
Cestujeme do Antarktídy s Lucom Jacquetom
Putovanie tučniakov: Volanie oceánu
(L´Empereur)
Francúzsko 2017. Réžia: Luc Jacquet, 82 minút, český dabing.
Pokračovanie oscarového filmu Putovanie tučniakov (2005) s využitím najmodernejšej technológie. Príbeh malého tučniaka, chystajúceho sa na svoju prvú cestu k moru nás privádza do ľadového kráľovstva Antarktídy. Tak, ako každý tučniak i náš hrdina počúva tajomné volanie, ktoré ho láka na ďalekú púť do neznáma Java poi Excel download.

19.00 h
Slávnostný záver prehliadky, vyhodnotenie súťaže MOMENT o Cenu primátora mesta a Cenu divákov, premietanie ukážok z víťazných filmov

Odysea
(L´odyssée)
Francúzsko 2016. Réžia: Jérôme Salle, české titulky, 122 minút.
Dobrodružná a výpravná biografia rodiny Cousteau, ktorá pred našimi očami otvorila tichý svet pod morskou hladinou. Rok 1946 a kapitán Jacques Cousteau si vďaka vynálezu akvalungu môže dovoliť vysnívanú vilu pri Stredozemnom mori. Idylické rodinné spolužitie však naruší jeho túžba po nesmiernom priestore pod vodnou hladinou 윤미래 angel 다운로드.

-lt/Zdroj a grafika: Eurotour Piešťany, Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany/Foto: Tomáš Hulík-

REKLAMA