Hokej: Havrani zdolali Nitru futbalovým výsledkom

Piešťanskí hokejisti cestovali v nedeľu 4. novembra na zápas 18. kola do Nitry. Doma Havrani vyhrali 3:2. Rozdiel bodov medzi týmito mužstva v extraligovej tabuľke je minimálny, takže sa dal čakať vyrovnaný duel.

V prvej tretine mali domáci hokejisti jednoznačne viac z hry. Svedčí o tom aj pomer striel 19:6, avšak piešťanský brankár Tomek bol nepriestrelný. V druhej tretine sa hra vyrovnala, gól sa ale nedarilo streliť ani jednému z mužstiev. Piešťanským hrdinom duelu, okrem výborne chytajúceho brankára, sa stal Michal Peško. V 54. minúte po nenápadnej akcii z ľavej strany prekvapil brankára Valenta. Hostia už výsledok 0:1 ustrážili, domácim nepomohla ani záverečná hra bez brankára.

Dnes má narodeniny generálny manažér ŠHK 37 Piešťany Jaroslav Laifer a tak hokejisti „futbalovú“ výhru venovali práve jemu. Po tomto výsledku poskočili už na druhé miesto v tabuľke. Na Zvolen strácajú 12 bodov, pred treťou Nitrou majú náskok jeden a štvrtými Košicami dva body.