Futbal: Piešťanci nasúkali Moravanom 5 gólov

Očakávaná dráma v okresnom derby sa nekonala. Futbalisti Piešťan vrátili domácim pohárovú prehru aj s úrokmi. O svojom jednoznačnom víťazstve rozhodli v priebehu jedenástich minút.

Už v 1. min. prihrávka Vyskoča našla Urgelu a ten z hranice šestnástky krížnou strelou otvoril skóre – 0:1. V 5. min. po trestnom kope domácich a rýchlom protiútoku sa dostala lopta ku Gligičovi, ktorý z 25 m nechytateľne rozvlnil sieť – 0:2. V 9. min. po ďalšom rýchlom útoku našiel Mehdi-Karim Ulricha, ktorý tvrdou strelou postavil Planickeho opäť do role štatistu – 0:3. Už o dve minúty sa po trestnom kope Gligiča lopta dostala k Urgelovi, ten sa uvoľnil a prízemnou strelou k žrdi strelil svoj druhý gól – 0:4. V 20. min. sa do prvej šance domácich dostal Ondrejkovič, Valla však dostal loptu do bezpečia. Po následnom rohu sa hostia opäť dostali do rýchleho brejku, Gligič však dlho váhal so strelou. V ďalších minútach sa na ihrisku začalo mierne iskriť a v 29. min. sa po vzájomnej potýčke porúčali pod sprchy Rusnák s Vyskočom. V 32. min. krížna strela Švestku minula Hodulíkovu bránku a veľkú príležitosť spálil Glos v 41. min., keď sám pred brankárom váhal so strelou. Kazom zápasu bol hrubý faul v samom záver polčasu Ondera na Gligiča, ktorý musel z hry odstúpiť.

Aj druhý polčas začali lepšie hostia. V 49. min. strelu Galbu zablokoval obranca a o dve minúty Urgela vysunul Ulricha, no jeho strela skončila na bočnej sieti. V 55. min. vyrobil obrovskú chybu domáci brankár a Ulrich bez problémov zvýšil na 0:5. Už o chvíľu mal ďalšiu šancu, tento krát však Plánický svojich podržal. Domáci sa snažili aspoň o čestný gól. V 60. min. po trestnom kope Švestku hlavičkoval Vajda nad. Dva krát sa pokúšal prekonať Hodulíka Švestka, jeho strely však minuli bránku. Najväčšia príležitosť domácich prišla v 77. min., keď po peknej akcii poslal Verchola z piatich metrov loptu nad prázdnu bránku. V závere mali možnosť zvýšiť vedenie hostí striedajúci mladíci. Masára zastavila nepochopiteľne zástavka postranného a strely Valchoviča s Halásom zneškodnil Plánický.

OTJ Moravany – PFK Piešťany 0:5 (0:4)