Basketbal: Čajky vydreli víťazstvo v Petržalke

Piešťanské Čajky cestovali v sobotu 3. novembra na ďalší zápas basketbalovej extraligy do Petržalky. Prvý duel s týmto súperom doma vyhrali Piešťanky 88:65. V Petržalke vyhrali tiež, avšak pri nie zrovna optimálnom výkone sa natrápili viac.

Zápas mal dva dva rozdielne polčasy. Prvá štvrtina bola vyrovnaná, skóre bolo 23:24 v prospech hosťujúcich hráčok. Čajky v druhej štvrtine utiekli súperkám na rozdiel 16 bodov a po prvom polčase svietil na svetelnej tabuli stav 38:54.

Po prestávke akoby piešťanské basketbalistky zaspali. V tretej štvrtine strelili iba desať bodov, kým súperky 28. Znamenalo to, že do poslednej štvrtiny vstupovali domáce s dvojbodovým náskokom za stavu 66:64. V závere však Čajky opäť zabrali a po víťazstve 81:86 si pripísali ďalšie dva body do extraligovej tabuľky.

Najlepšou strelkyňou Čajok bola Američanka Simon s 22 bodmi. S 19 jej sekundovala Krč-Turbová. Skórovali tiež Bartánusová 10, Pilatová 5, Felixová 12, Zentková 3, Dudášová 6, Malinková 2 a Paleniková 7.

Autor: db Ilustračné foto: T. Hudcovič