Hokej: Havrani majú sa sebou osembodový týždeň

Extraligovým hokejistom z Piešťan sa v uplynulom týždni darilo. K plnému bodovému zisku im chýbal jediný bod, ktorý stratili v nedeľu 20. októbra na domácom ľade, keď nad Zvolenom vyhrali až po samostatných nájazdoch.

umg_2374Patrik Lušňák  (vpravo) strelil Zvolenu dva góly.

Bodovo úspešný týždeň začali Havrani v utorok na ľade Žiliny. Na víťazstvo im stačil jediný gól, ktorý padol v prvej tretine a jeho autorom bol Tibor Melichárek.

V piatok sa Piešťanci predstavili opäť na súperovom ľade. Tento raz cestovali do Skalice. V polovici prvej tretiny sa ujali vedenia domáci. Za Havranov vyrovnával v úvode druhej tretiny Patrik Lušňák. V tretej tretine naklonil misky na stranu Skaličanov Branislav Jankovič, avšak Havrani gólmi Bartánusa a Filipa strhli víťazstvo na svoju stranu.

V nedeľu privítali Piešťanci na domácom ihrisku Zvolenčanov na lavičke s novým trénerom Júliusom Šuplerom. Prvý gól duelu strelili hostia v šiestej minúte. Jeho autorom bol Peter Hraško. Havranom sa podarilo ešte do konca prvého dejstva otočiť na 2:1, keď skórovali Lušňák a Brňák.  V úvode druhej tretiny si však akoby vybrali oddychový čas a Zvolenčania tromi gólmi za sebou zmenili skóre na 2:4. Zároveň vyhnali z brány domáceho Tomeka, ktorého nahradil Jozef Ondrejka. V poslednej tretine domáci opäť zabrali a preukázali vôľu pobiť sa o víťazstvo. Po góloch z hokejok Nemca a Lušňáka vyrovnali na 4:4. V predĺžení gól nepadol a tak nasledovali samostatné nájazdy. Jediným úspešným realizátorom bol domáci Richard Lelkeš, dva body za víťazstvo v predĺžení tak zostali Havranom.

Budúci týždeň privítajú hokejisti ŠHK 37 vo štvrtok 24.10. na domácom ľade HK Orange 20, v piatok cestujú do Popradu a v nedeľu sa predstavia na ľade lídra v Košiciach. Po úspešnom týždni poskočili Havrani v tabuľke na 5. miesto, keď majú rovnako 23 bodov ako štvrtá Skalica a tretiu Nitru strácajú 6 bodov.

Tabuľka – Aktualizované: 20. 10. 2013 21:15