Hádzaná: V susedskom derby Piešťanci remizovali s Hlohovcom

Po neúplnom štvrtom kole slovenskej hádzanárskej extraligy figurujú hádzanári v tabuľke na štvrtom mieste. V nedeľu 23. septembra sa na domácej palubovke stretli v susedskom derby so Sportou Hlohovec. Duel skončil napokon nerozhodne 29:29.

Hlohovčania v tejto sezóne ešte naplno nebodovali a nepodarilo sa im to ani na pôde nováčika.  Do stretnutia nevstúpili hostia príliš šťastne a v 11. minúte prehrávali 3:8. Na prestávku však už odchádzali za vedenia 19:17.

Po zmene strán Sporta neustále vyhrávala, najviac o štyri góly, na víťazstvo však nakoniec nedosiahla. Piešťanci strácali štyri minúty pred koncom stretnutia na súpera 2 góly, keď prehrávali 27:29. V závere sa však dvanástym presným zásahom presadil Polakovič a následne Szapa zabezpečil remízu.

MHK Piešťany – HC Sporta Hlohovec 29:29 (17:19)
Najviac gólov: Polakovič 12/3, Laho 5/2, Szapu 4 – Kývala 6, L. Péchy 6/1, Holdoš a Rakús po 5
pok. hody: 7/5 – 3/1, vylúčení: 2 – 4, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 420 divákov