Connect with us

Aktuality

Na Trajane pribudol nový Fitpark, ktorý si navrhli občania vďaka participatívnemu rozpočtu

Published

on

Reklama

Obyvatelia Mesta Piešťany v tomto roku mohli už po tretí raz navrhnúť projekty vrámci participatívneho rozpočtu, ktoré má samospráva zrealizovať. V rozpočte na tento účel bolo vyčlenených 20-tisíc eur, ktorými malo byť podporených 5 projektov do 2000 eur a 2 projekty do 5000 eur. Jedným z úspešných návrhov bol Fitpark na sídlisku A. Trajan, ktorý minulý týždeň slávnostne otvoril primátor Miloš Tamajka. 

Reklama

Podmienky participatívneho rozpočtu v tomto roku splnili len štyri projekty podané občanmi. Dva do sumy 2000 eur a tiež dva do 5000 eur. Medzi lacnejšími mala radnica zrealizovať Petangové ihrisko Brezová a Zvýšenie tepelnoizolačných vlastností podlahovej krytiny v herni Materského centra Úsmev. Ku dnešnému dňu je zrealizovaná iba podlaha v centre.

Vrámci projektov do 5000 eur má samospráva zrealizovať Osvetlenie chodníka pri Hotelovej akadémii Ľudovíta Wintera, na čom sa ešte pracuje a Fitpark na sídlisku A. Trajan bol slávnostne otvorený prestrihnutím pásky minulý týždeň. Stalo sa tak po prvý raz počas troch rokov fungovania participatívneho rozpočtu, že primátor niektoré zo zhotovených diel odovzdával takýmto spôsobom. Fitpark realizovala spoločnosť Veríme v Zábavu s.r.o. v sume 4998 eur, pričom v tejto cene boli fitness prvky, doprava, výkopové práce, montáž a infotabuľa s prevádzkovým poriadkom. Cvičebné prvky sú umiestnené na bývalom ihrisku za hotelom na sídlisku.

Reklama


-th-

Populárne články