Hádzaná: MHK Piešťany vyhrali už piaty zápas za sebou, naposledy zdolali Hlohovec

Hádzanári MHK Piešťany ťahajú v extralige sériu piatich víťazných zápasov za sebou. V piatok 30. novembera zdolali po Modre, Malackách, Prešove, Nových Zámkoch, v susedskom derby Hlohovec. Na jeho palubovke zvíťazili 27:24 a upevnili si 5. pozíciu v tabuľke.

Prvý gól zápasu strelil Laho, ale lepšie začali domáci, ktorí v 8 min viedli 6:3. Hostia zlepšili obranu, Meluš chytili sedmičku a niekoľko preskokov domácim a o desať minút bolo 8:10 pre Piešťany. Domáci po oddychovom čase tromi gólmi otočili v 23 min na 11:10. Potom nasledovala štvorgólová séria HMK na 11:14. V posledných sekundách polčasu Halo zvyšoval náskok hostí na polčasových 14:17.

V 35. min zvyšoval Polakovič na 16:20, Hlohovčania začali hrať bez brankára zo siedmimi hráčmi v poli sa dotiahli v 40. min na 19:20, no hráči nováčika kontrovali štvorgólovou šnúrou na 19:24. Piešťanci postupne zvyšovali vedenie v 55. min viedli už 27:21 a v záverečnej päťminútovke Sporta už len skorigovala prehru. Hlohovcu patrí v aktuálnom poradí 8. miesto. Piešťany nakoniec zápas v závere zvládli a v tomto zápase z priamym konkurentom o prvú šestku pripísali dôležite dva body.

Zhodnotenie trénera: V tomto zápase obe družstvá bojovali o dva dôležite body, čo bolo vidieť aj na palubovke. My sme urobili menej chýb a strelili viac gólov ako domáci a preto sme dnes zvíťazili. Na oboch stranách zachytali výborne brankári. Nás podržal najme v prvom polčase Miško Meluš, keď nám hra nešla chytil viaceré čisté preskoky Hlohovčanom. V útoku sme hrali trpezlivo až do vypracovania šanci. Domáci sa snažili hrať rýchlo a tým aj dosť chybovali. Škoda našich chvíľkových herných výpadkov, keď sme dovolili domácim sa vrátiť do zápasu. Podali sme  kolektívny výkon najme v obrane. Chcem poďakovať divákom a  fanklubu za neustále povzbudzovanie počas celého zápasu.

HC Sporta Hlohovec – MHK Piešťany 24:27 (13:16)

Zostava MHK Piešťany : Meluš, Kapša, Drahovský, – Fejes ,Minarovský 4, Salvata , Bočkay 3, Laho 8/3, Szapu 5, Polakovič 4, Kotula , Stano, Halo 3, Jaššo Chudý
Najviac gólov HC Sporta Hlohovec . L. Péchy 5, Kývala, Holdoš a Bogár po 4
Rozhodovali: , Gabriš a Veselka vylúčení: pok. hody: 2/1 – 4/3, vylúčení: 5 – 4, 300 divákov

V stredu 5. decembra o 19.00 h privítajú hádzanári MHK Piešťany na domácej palubovke MŠK Považská Bystrica. V nedeľu 9.12. o 19:30 h potom ŠKP Bratislava.