Connect with us

Aktuality

Na Mojmírke odštartovala vianočná výstava, príďte načerpať inšpirácie

Published

on

Reklama
Reklama

Stredná odborná škola obchodu a služieb Piešťany dnes pozvala hostí i širokú verejnosť na Dni otvorených dverí, ktorých súčasťou je aj  vianočná výstava 2018. Vidieť a ochutnať všakovaké dobroty môžete takmer vo všetkých priestoroch školy, pričom akcia pokračuje aj v utorok 4. decembra od 9:00 do 18:00 h.

Súčasťou tohtoročnej výstavy sú aj prezentácie vianočných tradícií a jedál z viacerých európskych štátov, keďže škola sa projektom zapojila do programu Európskeho roka kultúrneho dedičstva 2018. Cieľom je podnietiť mladých ľudí k objavovaniu kultúrneho dedičstva svojho regiónu, národa a Európy a posilniť pocit príslušnosti k Slovensku, ale i spoločnému európskemu priestoru.

Tešiť sa môžete napríklad na expozície Tradičné Vianoce v regiónoch, Vianoce v sedliackom dome, Trhovisko pod Hradnou baštou, Medovníkové kráľovstvo, ale aj na Vianočný trh a Candy bar.

Zaujímavá je tiež Dedina Santa Clausa, či ukážky činnosti študentskej spoločnosti EG JA. Dievčatá tretiačky zo študijného odboru škola podnikania pripravili vlastnoručne výrobky, ktoré si môžete zakúpiť a podporiť tak rozvoj ich firmy. Zaujímavým vianočným darčekom od nich, môžu byť napríklad gule do kúpeľa, či vankúšiky, s ktorými im pomohla vyučujúca.

Reklama

Na výstave si môže okrem toho zakúpiť medovníkové svietniky a stromčeky, vianočné čajové pečivo, vianočné medovníčky či slané pečivo.

Keď už budete mať dosť jedla a pastvy očí, môžete navštíviť kozmetický salón, kde sa o vás postarajú šikovné študentky.

Text a foto:-th-

Populárne články