Hádzaná: MHK Piešťany prehrali s Novými Zámkami o gól

Hádzanári MHK Piešťany v 3. kole extraligy nestačili na Nové Zámky. Potom čo doma porazili v predošlom zápase Tatran Prešov, na palubovke MHC ŠTART Nové Zámky prehrali o gól 22:21.

Piešťanským hráčom nevyšiel najmä prvý polčas, kde stratami lôpt v útoku a následnými gólmi z protiútokov v 23. minúte prehrávali o 5 gólov 11:6. Do konca polčasu Piešťancom podarilo upraviť na rozdiel troch gólov 13:10.

„V druhom polčase sme postupne sťahovali náskok súpera a v 29. minúte bolo 21:20. Po chybe v obrane skóroval 13 sekúnd pred koncom hráč Nových Zámkov Tschur. Štytri sekundy pred koncom sa nám podarilo ešte dať gól zo sedmičky na 22:21 no skóre sa už viac nemenilo,“ zhodnotil druhé dejstvo tréner Martin Nedorost.

Piešťanských hádzanárov čaká v stredu 19.9. o 19:00 h zápas Slovenského pohára doma proti HK AGRO Topoľčany. V nedeľu nastúpia rovnako doma v Diplomat aréne v ďalšom kole extraligy v derby proti HC SPORTA Hlohovec. Začiatok zápasu je 17:30 h.