Úvod Aktuality Štúrova ulica sa tento rok rekonštruovať nebude. Peniaze už primátor presunul inde

Štúrova ulica sa tento rok rekonštruovať nebude. Peniaze už primátor presunul inde

REKLAMA
Esesko

Jedným z investičných projektov Mesta Piešťany v tomto roku mala byť rekonštrukcia spojnice Sasinkovej a Štefánikovej ulice. Napokon sa Štúrova ulica rekonštruovať nebude, pretože po vyslovení pripomienok zo strany obyvateľov sa primátor rozhodol projekt tento rok nerealizovať a peniaze už presunul na iné akcie WindowsXp Minesweeper.

Mesto Piešťany obstaralo počas tohto roka projekt rekonštrukcie 블로그 다운로드. Keď sa dostali medzi obyvateľov informácie, že má dôjsť k výrubu 15-tich stromov, ktoré buď zasahujú do inžinierskych sietí, zdvíhajú chodník, prerastajú cez základy do domov, alebo nesedia do nového návrhu usporiadania ulice, začali spisovať petíciu qr코드 파일 다운로드. Primátor Miloš Tamajka na svojom facebookovom konte napísal ako reakciu na nespokojnosť obyvateľov okrem iného aj: „Predtým ako pôjde dole čo i len jeden strom z tejto ulice prebehne debata s obyvateľmi a budeme veľmi citlivo zvažovať spolu s občanmi všetky pre a proti.“

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Debata zatiaľ neprebehla, ale na mestskom úrade už padlo rozhodnutie, že projekt Štúrovej sa tento rok realizovať nebude Peiko download. Informácia odznela na rokovaní mestskej rady 17. septembra, pričom prednosta MsÚ Eduard Strapatý to odôvodnil odporom obyvateľov k danému projektu 파인 프린트 다운로드. Primátor už podpísal presun prostriedkov vyhradených na Štúrovu ulicu na iné projekty, pričom napríklad 85 000 eur by sa malo pridať k už 50-tim tisícom na rekonštrukciu chodníkov na Sasinkovej ulici, alebo 51-tisíc by malo pribudnúť v pláne rekonštrukcie Rastislavovej ulice turbo c. Členovia mestskej rady sa pýtali, či by nebolo vhodnejšie prostriedky odložiť na budúci rok a reálne ich použiť na Štúrovu. Rovnako boli nemilo prekvapení, že takéto rozhodnutia sa dejú bez informovania poslancov, i keď primátor má na ne právo linux vim.

Vyriešenie problémov Štúrovej ulice sa tak posúva do neurčita, pričom to nie je jediný projekt v Piešťanoch, ktorý takto dopadol. Vedenie mesta zatiaľ neinformovalo, kedy mieni spustiť diskusiu a hovoriť s obyvateľmi 안드로이드 스튜디오 다운로드. To považuje za veľmi dôležité aj krajinná architektka Eva Wernerová, podľa ktorej obyvatelia nemali od samosprávy dostatok informácií a preto reagovali ako reagovali 언더시티 다운로드. „Zo strany projektantov bolo všetko pripravené na diskusiu s verejnosťou a bol priestor na prípadné kompromisy. Rekonštrukciou by sa vyriešil dlhodobý problém tejto ulice – zdevastovaný stav a nebezpečné nerovnosti chodníkov, parkovanie, prestarnuté a poškodené stromy Windows me download. Teraz bude pred problém „Štúrova“ postavené ďalšie vedenie mesta,“ myslí si E. Wernerová.

Text a foto: -th-

REKLAMA