Úvod Aktuality Najstaršia obyvateľka Piešťan má 103 rokov

Najstaršia obyvateľka Piešťan má 103 rokov

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Najstaršia obyvateľka Piešťan dnes oslávila 103 rokov. Oľga Osvaldíková sa narodila 17. septembra 1915 v Chicagu. Jej rodičia pochádzali z Martina a Košarísk 구글 드라이브 스트림 다운로드. Hneď po I. svetovej vojne sa celá rodina vrátila do Československa. Ako mladá tanečníčka študovala v Bratislave a vo Viedni. Po II. svetovej vojne skúsila šťastie aj v Spojených štátoch amerických 항아리 게임 무료 다운로드. Späť sa vrátila kvôli rodičom.

Oľga Osvaldíková pri oslave stých narodenín

Otvorila si súkromnú tanečnú škola na rohu Teplickej a Poštovej Download the communication program. Po znárodnení pokračovala vo výučbe tanca na piešťanskej Základnej umeleckej škole. So svojimi žiakmi vystupovala v Poľsku, Maďarsku, Francúzsku aj Nemecku If only download. Učila hlavne step a klasický balet.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Baletnú triedu viedla Oľga Osvaldíková ešte ako 90-ročná. S tancom musela skončiť po úraze, ktorý mala, ale úplne sa ho nikdy nevzdala – žila ním prostredníctvom svojich bývalých žiakov či kolegov a nenechala si ujsť žiadne ich vystúpenie Download 13 versions of Team Viewer.

Aktuálne žije v piešťanskom Alzheimer centre, kde dostáva potrebnú starostlivosť. Narodeniny oslávila v kruhu rodiny, ale v centre jej ešte jednu oslavu len chystajú kmplayer codec.

-th/ad- Foto: -ad-

REKLAMA