Hádzaná: MHK Piešťany bude po prehre zimovať na treťom mieste

Piešťanskí hádzanári v 10. kole cestovali posledný novembrový víkend v pozícii lídra tabuľky prvej ligy o skóre pred Martinom a Malackami na horúcu palubovku do Stupavy. V domácom zápase Piešťany po dramatickom závere s nimi vyhrali 23:21, na pôde hostí stratil náš oslabený tím jeden bod na domácich. Počas zimnej prestávke tak zostanú na treťom mieste tabuľky.

Na prvý gól sa čakalo až do 5 minúty, kedy sa presadili domáci 1:0. Piešťanec Majerník vyrovnal na 1:1, domáci dvomi gólmi odskočili v siedmej minúte na 3:1. Piešťany otočili v 13. min. na 1:5 a už dvadsiatej viedli hostia 6:7. Naši si vybrali v priebehu 21. min a 28. min. slabšiu chvíľu, keď kopili technické chyby, čo domáci trestali gólmi z rýchlych protiútokov a v 28. min. viedli domáci 13:9. Salvata ešte znížil na 13:10, no domáci upravili na polčasových 14:10.

Piešťany v druhom polčase zlepšili hru a v 34. min. znížili na 14:13. V snahe hrať rýchlo, Piešťany viac krát chybili v rozohrávke. Domáci to využili a v 8. minúte gólom zo sedemmetrového hodu upravovali na 18:14. Od tohto momentu začali Piešťanci zlepšovať hru, v útoku sa začali presadzovať a v 45. min. znížíli na 21: 19. Pri vylúčení Majerníka odskočili na 23:19 v 48. min. V útoku však stratili loptu a z následného rýchleho protiútoku najlepší strelec domácich zvýšil na 25:24 a následne zo 7 m hodu na 26:24 v 59. minúte Miženko znížil na 26:25. V poslednej minúte mali Piešťanci loptu, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Zhodnotenie trénera: Do Stupavy sme cestovali v dosť oklieštenej zostave so siedmimi hráčmi a dvomi brankármi, na lavičke ešte sedel zranený Ďurina. Škoda tohto zápasu, nielenže sme nemohli cestovať na zápas kompletni, ale súper nastúpil v najsilnejšom zložení. Potvrdilo sa že zápasy zo Stupavou sú v posledných rokoch veľmi vyrovnané a o výsledku rozhodujú aj malé chyby. Bohužiaľ, v tomto zápase sme urobili viac technických chýb ako domáci a to rozhodlo. Najviac chýb sme urobili v priebehu 21- 28. min., keď urobil chybu každý, kto bol na ihrisku. A v druhom polčase, keď sme domácich doťahovali, sme dostali štyri góly, keď sa po zákroku brankára Šantavého odrazila lopta k domácim a z dorážky. V druhom polčase sme nielen zlepšili obranu, ale najmä v útoku sme spravili menej chýb a o to viac nás môže mrzieť ta posledná, po ktorej išli domáci do vedenia 25:24. Domáci nakoniec v poslednej minúte ubránili tesné víťazstvo.

Stupava – Piešťany 26:25 / 14:10/
Zostava Piešťany: Kapša, Šantavý, – Ďurina, Salvata 7, Strižinec 4/1, Varačka1, Vlado 4, Majerník 6, Stano, Miženko 3

Momentálne hádzanárov čaká zimná prestávka. Najbližší domáci zápas odohrá MHK Piešťany na konci februára 28.2.2016 proti Cíferu.