Futbal: Víťazný víkend PFK – päť zápasov, 5 výhier

Tri body si pripísali futbalisti PFK Piešťany, ktorí prvýkrát nastúpili v jarnej časti na domácej pôde. V zápase s predposlednými Dechticami však bojovali až do poslednej minúty, keď v 89. strelil gól Martin Gula. Piešťany tak zvíťazili 1:0 a o skóre sa delia o prvé miesto v tabuľke so Zavarom.

Muži – 15. kolo

Piešťany – Dechtice 1:0 (0:0)

Góly: 89. Martin Gula

Zostava 15. kola: Budka – Szabo, Modrovič, Hutár, Žák (75. Lipka), Miškech (46. Šuliman), Štefanka, Kusý, Korec, Gula, Braniša

Martin Krajčovič, tréner: Dnes sme predviedli najhorší výkon pod mojím vedením! Jediné, čo môže tešiť, sú tri body. V zápase ani nie je čo hodnotiť, musíme sa z tohoto zápasu poučiť, aby sa takýto výkon už neopakoval. Ja chalanom stále verím, musíme dať hlavy hore, aby sme naplnili ciele nášho klubu P.F.K. Piešťany a postúpili o súťaž vyššie.

Starší dorast – 16. kolo

Považská Bystrica – Piešťany 0:1 (0:1)

Góly: 16. Martin Strelec

Mladší dorast – 16. kolo

Považská Bystrica – Piešťany 1:5 (1:3)

Góly: 20. Jakub Bambúch – 3. Samuel Sloboda, 21., 66. Juraj Hlbocký, 24. Matúš Štetka, 77. Daniel Miklovič

Zostava 16. kola: Durdík, Chochula, Ondrejka, Barančík (Miklovič), Valo, Glos, Sloboda, Pavlovič, Bušík, Hlbocký (Siget), Štetka

Peter Vrábel, tréner: Do zápasu sme vstupovali s cieľom pokúsiť sa od úvodných minút vysokým napadaním a presingom donútiť domácich hráčov ku chybám. To sa nám aj darilo a hneď z prvej šance v 3. minúte sme dali náš prvý gól (S. Sloboda). V 20. minúte domáci z ojedinelého útoku vyrovnali, no v priebehu troch minút sme opäť viedli po góloch J. Hlbockého a M. Štetku. Počas celého zápasu sme kontrolovali priebeh hry, len v úvode druhého polčasu za stavu 1:3 sme poľavili v koncentrácii, boli nedôslední v defenzívnych činnostiach a domáci hráči prebrali iniciatívu v snahe streliť kontaktný gól. Naši hráči však dobre zareagovali, začali hrať rýchlejšie a presnejšie. Po našom góle na 1:4 (Hlbocký) sme opäť na ihrisku dominovali a vytvárali si ďalšie šance. Na konečných 1:5 upravil striedajúci Miklovič. Najlepším hráčom bol S. Glos a naše víťazstvo je zaslúžené.

Starší žiaci – 18. kolo

Šaľa – Piešťany 1:2 (1:0)

Góly: 35. Viktor Csizmadia – 51. Oliver Kardoš, 56. Martin Modrovič

Zostava 18. kola: Maliga – Fox(Šesták) , Hlavatý, Urban, Ocelka(Pomajbová) – Vatrt, Petényi (Petroman), Kardoš – Babečka , Vyhlídal, Modrovič

Cyril Stachura, tréner: Od začiatku zápasu sme mali réžiu pevne v rukách. Dobre sme kombinovali, dostavali sa do gólových príležitosti, ale naše zakončenie bolo slabé. Domáci sa zmohli na ojedinelé protiútoky, z ktorých im jeden v poslednej minúte prvého polčasu aj vyšiel a ujali sa nečakane vedenia. Druhý polčas sa podobal prvému, len s tým, že sme sa viacej tlačili pred bránku súpera (Modrovič, Vyhlídal, Kardoš). Strelili sme dva góly, po pekných akciách a ešte ďalšie čisté gólové príležitosti ostali nevyužité. Dnes môžem hráčov PFK pochváliť, že počas celého zápasu aj za nepriaznivého stavu boli pokojní, aktívni a aj preto zaslúžene zvíťazili.

Mladší žiaci – 18. kolo

Šaľa – Piešťany 2:4 (1:3)

Góly: 13., 42. Lukáš Kuman – 2. Šimon Petényi, 3. Samuel Hesko, 14. Samuel Franko, 45. Filip Gregorovič

Zostava 18. kola: Marek, Gregorička, Šadibol, Košinár, Suchý, Gregorovič, Gvozdenovič, Martinkovič, Pernisch, Petényi, Hesko, Gábor, Bajzík, Gešvandtner, Rolinec, Franko, Macek, Hlbocký, Ranostaj

Ján Stachura, tréner: Zaznamenali sme víťazstvo vonku, čo je veľmi cenné, avšak naša hra sa ani zďaleka nepribližovala tej z minulého zápasu s Komárnom. Súper bol lepší, pohyblivejší a častejšie na lopte. Zápas sme vyhrali vďaka individualitám, ktoré sa dokázali presadiť. Mnoho hráčov hralo pod svoje možnosti, chýbala nám rýchlosť, boli sme neskoro v súbojoch, z čoho potom pramenil obraz hry. Navyše po 20 minútach si zlomil ruku náš dovtedy najlepší hráč Luka Gvozdenovič. V celkovom kontexte všetkých udalostí som spokojný, je na čom pracovať, ale chlapci sa pasujú s každou situáciou. Trochu ma mrzí dlhodobá absencia tvorcov hry, kedy nám dlhodobo chýbajú až štyria strední záložníci, čo sa prejavuje práve v takýchto zápasoch na kvalite našej hry. Na druhej strane je obdivuhodné, ako sa družstvo dokáže s ich absenciu vysporiadať, a aj napriek tomu hrať na tejto úrovni.