Futbal: Piešťany lúpili v Komárne

Piešťanskí futbalisti cestovali v sobotu 7. apríla na ďalší zápas Majstrovstva regiónu Západ do Komárna. V neustálom daždi sa, pred návštevou kola, stretli družstvá z  popredných miest tabuľky. Od úvodu sa hral výborný futbal, ku ktorému sa pridal aj domáci fanklub, ktorý hnal svojich dopredu.

[singlepic id=27280 w=320 h=240 float=left]Hneď v úvode sa sám na bránu hnal Urgela po kolmici Zelenického, ale zastavil ho asistent rozhodcu odmávaním ofsajdu. O minútu Urgela poslal do šance Mehdi-Karima, ten ponúkol šancu na gól Hnilicovi, no Rusina bol proti. V 11. min. sa k slovu dostali aj domáci, Hodulík priamy kop Antunoviča vytlačil na roh. V 13. min. museli hostia striedať pre zranenie Bakitu. V ďalších minútach mali hostia šťastie, najskôr po priamom kope E. Nagyho zvonilo brvno a v zapätí vytlačil Hodulík strelu Musila na tyč. V týchto chvíľach patrila hra Komárnu a center Specka, smerujúci pod brvno, musel Hodulík vyraziť na roh. Hostia však nezaostávali a v 35. min. poslal Mehdi-Karim do šance Urgelu, ktorý sa zoči-voči Rusinovi nemýlil – 0:1. Od tohto momentu sa Piešťanci sa dostali na koňa, no priame kopy Chebeňa a Sailera minuli svoj cieľ.

Úvod druhého polčasu patril hosťom. Po dlhom odkope Vallu prešprintoval Urgela Kökényesiho, ten ho fauloval a po druhej žltej karte putoval pod sprchy. Napriek tomu sa domáci nevzdávali a po drobnej chybe Hodulíka rozvlnili sieť, našťastie pre hostí len bočnú. Rozhodujúci moment priniesla 65. min. Vo veľkej šanci sa ocitol hosťujúci Urgela, ktorý hľadal nabiehajúceho Zelenického, no lopta skončila so šťastím v náručí Rusinu. Ten rozohral rýchlu akciu na konci, ktorej bol Szorád no piešťanský brankár Hodulík podržal svojich spoluhráčov. Odrazená lopta sa dostala k Riečičiarovi, ktorý ju pretlačil na Urgelu. Ten si položil Rusinu a poľahky poslal PFK do dvojgólového náskoku – 0:2. O pár sekúnd mohlo byť rozhodnuté, Zelenický rýchlo rozohral priamy kop, ale asistent rozhodcu nepochopiteľne zastavil Urgelu, rútiaceho sa na Rusinu. V 78. min. KFC zdramatizovalo zápas, roh Mészárosa si v skrumáži nešťastne poslal do vlastnej siete Bretschneider. Desať minút pred koncom zbytočne oslabil domácich J. Nagy, ktorý po odpískaní faulu úmyselne nastrelil loptu do hlavného rozhodcu. Päť minút pred koncom mal rozhodnutie na kopačke Mehdi-Karim, no Rusina bol na mieste. V samom závere mali domáci ešte niekoľko štandartných situácii no výborne hrajúci Piešťanci si už dôležité tri body nenechali vziať. Pred vyše 500 divákmi s prehľadom rozhodoval Šima.

KFC Komárno – PFK Piešťany 1:2 (0:1)

Góly: 78. Bretschneider (vlastný) – 35. a 65. Urgela.
ŽK: 45. Kökényesi, 64. Mészáros, 68. Podlucký – 5. Bakita.
ČK: 49. Kökényesi (2 ŽK), 81. J. Nagy.
KFC: Rusina- Musil, Kökényesi, Szórád, Speck – Mészáros, J. Nagy, Podlucký, Uzola (75. E. Nagy) – Gonzáles (52. Kóša), Goran.
PFK: Hodulík – Riečičiar, Sailer, Chebeň, Valla – Bakita (13. Ondrejkovič), Galba, Hnilica (69. Bretschneider), Zelenický – Mehdi-Karim, Urgela (87. Rožník).

Autor: J. Valo Ilustračné foto: T. Hudcovič