Futbal: Piešťanci vyhrali v Petržalke

V nedeľu 21. októbra cestovali futbalisti PFK Piešťany na zápas proti poslednému tímu tretej ligy – západ FC Petržalka 1898. V stretnutí podali futbalisti PFK zatiaľ svoj najlepší jesenný výkon.

[singlepic id=36112 w=520 h=340 float=center]

Prakticky celý prvý polčas boli jednoznačne lepším mužstvom. Hráči hýrili pohybom, kombinácie boli omnoho presnejšie a prekvapila hlavne efektívnosť v zakončení. Už v 4. min. poslal hlavou Galba loptu voľnému Urgelovi, ktorý z hranice šestnástky strelil vedúci gól hostí 0:1. V 14. min. strela domáceho Hečka našla len bočnú sieť. V 20 .min. Urgela vysunul po krídle Vyskoča a jeho prízemný center poslal za chrbát brankára Ulrich 0:2. O dve minúty jeho slabšiu strelu tento krát brankár chytil. V 26. min. po rohovom kope Vallu, strela Pykru z 25 m išla tesne nad. V 34.min. unikol Pyrka, jeho predĺžený center spracoval Ulrich, prihral pred bránku nabiehajúcemu Gligičovi, ktorý sa nemýlil 0:3.V závere mali veľké šance aj domáci. V 41. min. zoč-voči Horváthovi bol úspešnejší brankár Hodulík, dorážku Kolónyho zablokoval Chebeň a následnú strelu Hečka kryl Hodulík. Ten Hečkovi zneškodnil v 45. min. aj nájazd.

V druhom polčase sa hostia, vedomí si svojho náskoku, nepúšťali do zbytočných bezhlavých útokov, snažili sa čo najviac udržať loptu na svojich kopačkách, v čom najviac vynikol najlepší hráč Piešťan Mehdi-Karim. Pred obomi bránkami bolo už pomenej vzruchu a ojedinelé pokusy oboch mužstiev s prehľadom riešili obrany. Veľkú príležitosť na skorigovanie mali domáci v 86. min, keď po centri do šestnástky Hodulík zaváhal, no strela Kolónyho išla vedľa. Pred peknou návštevou 600 divákov, rozhodoval Prešinský.

FC Petržalka 1898 – PFK Piešťany 0 : 3 ( 0 : 3 )

Góly : 4. Urgela, 20. Ulrich, 34. Gligič

ŽK : 39. Kontár, 84. Kubala (Petržalka) resp. 13. Galba, 63. Urgela (PFK)