Basketbal: Čajky úradovali aj na Spiši

V nedeľu 21. októbra cestovali piešťanské extraligové basketbalistky na Spiš, kde ich čakal súboj s ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves. Oba tímy mali pred týmto duelom 12 bodov, a tak sa dal očakávať vyrovnaný zápas. Piešťanské Čajky povzbudené výhrami v predchádzajúcich dvoch kolách, najskôr v Poprade a potom doma s vicemajstrovským Ružomberkom, túžili po ďalšom cennom skalpe.

Prvé dve štvrtiny boli vyrovnané. Ani jednému družstvu sa nedarilo bodovo sa vzdialiť súperovi. Prvá štvrtina skončila 16:15 v prospech dievčat zo Spiša, polčas bol naopak o jeden bod ( 31:32) v prospech Čajok. V druhom dejstve sa však hosťujúce hráčky pridali na dôraze a podarilo sa im od súperiek bodovo odpútať. Po tretej štvrtine viedli o sedem bodov a v závere stretnutia už o 15. Konečné skóre 54:59. Z Čajok sa darilo najmä duu Krč-Turbová a Felixová, ktoré dali spolu 42 bodov.

ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves – Piešťanské Čajky 54:69 (42:49, 31:32, 16:15)

Krč-Turbová 27, Bartánusová 3, Páleníková 9, Pilátová 3, Felixová 15, Zentková 4, Dudášová 0, Malinková 5, Simon 3.

Najbližšie privítajú Piešťanské Čajky 27. októbra na domácej palubovke  BK SOUŽ Cassovia KE.

Autor: dh Ilustračné foto: T. Hudcovič