Futbal: Piešťanci vyhrali prvé jarné kolo, sú na čele tabuľky

Prvé jarné kolo Majstrovstva regiónu Západ odohrali PFK Piešťany a OTJ Palárikovo 10. marca na umelej tráve. To vyhovovalo viac domácim Piešťancom, ktorí na nej absolvovali celú prípravu.
[singlepic id=26694 w=320 h=240 float=right]Už v 7.min. spravil chybu hosťujúci Mach a Koprda po Zelenického nezištnej prihrávke pred prázdnu bránu otvoril jarný gólový účet PFK – 1:0. O chvíľu to Koprda skúšal znova, tentoraz lopta z jeho kopačky len tesne minula tyč Drgoňovej brány. Do tretice Koprda vysunul Vyskoča, ktorý si obhodil brankára, no obrana ho vytlačila a nakoniec odzbrojila. V 20. minúte zahrával Mehdi-Karim roh, Zelenický predĺžil na Urgelu a po jeho hlavičke viedli domáci 2:0. O päť minút sa presadili aj hostia, penaltu po ruke Galbu premenil Zlatňanský – 2:1. Piešťanci však hneď odpovedali, Koprdov roh poslal hlavou do siete s chuťou hrajúci Zelenický – 3:1. [singlepic id=26700 w=320 h=240 float=left]Pred prestávkou sa do šance dostával Kompas, ale Hodulík v domácej bráne bol rýchlejší a loptu kryl. V druhom polčase tempo hry trochu upadlo, napriek tomu si domáci vytvorili niekoľko dobrých príležitostí. V 49. min. zakombinoval pri autovej čiare Vyskoč s Riečičiarom, ktorého center poslal Urgela tesne nad. V nasledujúcich minútach sa vyznamenal Drgoňa v bránke hostí, keď s námahou kryl postupne strely Mehdi-Karima, Ondrejkoviča, a tak isto aj Rožníka. Na druhej strane netrafil bránu Lörinc. V závere netrafil prázdnu bránu Bretschneider, po akcii Ondrejkoviča s Riečičiarom. A keď sa nepresadil ani Rožník zoči-voči Drgoňovi, skončil zápas víťazstvom 3:1. Piešťanci tak pred 305 divákmi odštartovali boj o postup troma bodmi, ktoré ich minimálne na týždeň posúvajú na prvé miesto.

16. kolo: PFK Piešťany – OTJ Palárikovo 3:1 (3:1)

Góly: 7. Koprda, 20. Urgela, 32. Zelenický – 25. Zlatňanský.

Žlté karty: 37. Sailer, 54. Galba – 28. Kompas.

Červené karty: –

Zostava PFK: Hodulík – Riečičiar, Sailer, Chebeň, Valla – Koprda, Galba – Vyskoč (62. Ondrejkovič), Mehdi-Karim (71. Rožník), Zelenický (81. Bretschneider) – Urgela.

Zostava OTJ: Drgoňa – Pánik, Žembera, Drienovský, Holka – Spevák, Kompas (68. Svýba), Zlatňanský, Mach (54. Simonics) – Lörinc, Španík.