Basketbal: Prehra s Filozofom a výhra po dráme so Šamorínom

Prvoligové basketbalistky Piešťan hostili v rámci skupiny západ, uplynulý víkend 10. a 11. marca, družstvá HK Filozof Bratislava a rezervu extraligového Šamorína. Do oboch stretnutí išli s cieľom vyhrať, avšak podarilo sa im to len v nedeľu po dramatickom zápase proti Šamorínu B.

[singlepic id=19773 w=420 h=300 float=left] Do sobotňajšieho zápasu vstúpili piešťanské hráčky i Bratislavčanky koncentrovane a celú prvú štvrtinu sa striedali vo vedení. Jej záver patril domácim hráčkam, ktoré ju vyhrali o 3 body. V druhej štvrtine však domáce hráčky robili veľa chýb, čo skúsené Bratislavčanky využili a premieňali ľahké „koše“. Hostky si tak vytvorili náskok, ktorý dokázali udržať do konca zápasu. Domáce v priebehu druhého polčasu stiahli 15 bodové manko na rozdiel 11 bodov, to bolo však z ich strany všetko. Zápas tak skončil 62:75 v prospech Filozofu. V družstve domácich sa strelecky darilo najviac Stankovej (15 bodov) a Hujsiovej (14 bodov).

V nedeľu sa na domácej palubovke družstvo BKM Piešťany odohralo dramatický zápas so Šamorínom B. Oba tímy sa počas celého zápasu striedali vo vedení. Prvá štvrtina v závere patrila hostkám, ktoré ju vyhrali o 4 body. V druhej štvrtine sa domácim hráčkam darilo strelecky, o čom svedčia štyri po sebe premenené pokusy spoza trojkového oblúka. V druhej časti zápasu mali diváci možnosť vidieť pekný basketbal, kde za víťazný koniec potiahli domáce hráčky a získali tak cenné body. Záverečné skóre zápasu bolo 79:75 v ich prospech. Strelecky sa v tomto zápase darilo najviac Stankovej, ktorá nastrieľala Šamorínu 40 bodov a Hujsiovej, ktorá pridala 16.
Najbližšie Piešťanky cestujú do Levíc, kde majú ešte možnosť bojovať o postup do play-off.

BKM Piešťany – HK Filozof Bratislava – 62:75 (44:60, 25:39, 21:18)

¼: 21:18, 4:21, 19:21, 18:15

Zákl. zost.: Mináriková 4, Valentová 6, Varhaníková 5, Hujsiová 14, Stanková 15

Striedali: Ronecová 4, Tarabová 2, Briedová 0, Trajlínková 0, Žáková 12

BKM Piešťany – ŠBK Šamorín B – 79:75 (59:57, 39:40, 22:26)

¼: 22:26, 17:14, 20:17, 20:18

Zákl. zost.: Valentová 3, Mračková 0, Žáková 10, Varhaníková 2, Stanková 40

Striedali: Hujsiová 16, Ronecová 0, Tarabová 0, Trajlínková 8