Futbal: Piešťanci pred stovkami fanúšikov nesklamali

PFK hostil v sobotu 26. mája tím TJ Družstevník Veľké Ludenice. Povinný zisk troch bodov domácich v úvode trochu vyviedol z tempa, a tak  prvú príležitosť mali hostia.

[singlepic id=28854 w=320 h=240 float=left]Strelu Horniaka zo 6. minúte Hodulík poľahky kryl. V 10. minúte zahrávali domáci trestný kop, nacvičený signál po centri Koprdu využil obranca Valla a strelil vedúci gól – 1:0.

Hostia kontrovali, no strela Kosáka išla vedľa. V 31. minúte po Mehdi-Karimovej prihrávke strela Koprdu nenašla ešte svoj cieľ, no o päť minút vysunul Mehdi-Karim nabiehajúceho Urgelu, ten si poradil s obrancom a nezištne prihral Koprdovi, ktorý sa tento krát už nemýlil – 2:0.

V druhej časti sa zamerali domáci hlavne na udržanie výsledku, dobre hrajúci hostia prevzali iniciatívu, no výborne pracujúca obrana ich takmer k ničomu nepustila. Akurát v 51. minúte musel Hodulík zneškodniť strelu Predajnianského a o chvíľu strela Horniaka išla nad. Domáci odpovedali v 69. minúte keď po akcii Urgelu s Mehdi-Karimom strieľal Ondrejkovič len do brankára.

V závere mal opäť príležitosť Ondrejkovič, no po rohu Chebeňa jeho strela minula bránku. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené a opäť sa o niečo priblížili k svojmu cieľu. Pred 420 divákmi rozhodoval Gašparovič.

PFK  Piešťany – TJ Družstevník Veľké Ludince 2:0 (2:0)

Žlté karty: 8. Koprda, 35. Galba – 26. Soboňa, 55. Horniak.

Zostava PFK: Hodulík – Riečičiar, Sailer, Chebeň, Valla – Vyskoč (46. Ondrejkovič), Galba, Koprda, Bretschneider – Mehdi-Karim (85. Rožník), Urgela.

Zostava TJ Družstevník: Benko – Balog, Števko, Flidr, Zorad, Kosák, Predajnianský, Mikula, Dulai, Soboňa, Horniak (74. Bagala).

Text:  Jaroslav Valo Ilustr. foto: T. Hudcovič