Najväčšia európska regata juniorov v rýchlostnej kanoistike sa koná na Váhu

Od piatku 25. mája do nedele 27. mája sa na Váhu v Piešťanoch koná najväčšia európska regata juniorov v rýchlostnej kanoistike. Zúčastňuje sa jej viac ako 300 pretekárov z 18-tich krajín. V prvý deň, piatok 25. mája, boli na programe preteky na 500 metrov, počas ktorých sa museli pretekári popasovať so silným severných vetrom. Z piešťanských zástupov si najlepšie počínala Simona Šamková, ktorá v K1 žien U23 obsadila druhú priečku a v K2 spolu s Danou Ivanovovou zvíťazili.

[singlepic id=30097 w=320 h=240 float=center]V K1 mužov U23 na 500 m sa nepopulárna zemiaková medaila ušla Piešťancovi Matejovi Michálkovi. V disciplíne K2 dievčat na 500 m, končila Piešťanka Linda Blahová Paríciou Skovajsovou na piatom mieste. V K2 juniorov si finálovú účasť vybojovali aj pretekári z Piešťan Filip Valo a Jerguš Jacko, ktorým v konečnom účtovaní patrilo siedme miesto.

V sobotu sú na programe preteky na 1000 m, ktorých rozjazdy začínajú o 9:00 h. Finálové jazdy odštartujú o 13:50 a posledná je na programe 19:00 h. V nedeľu sa idú preteky na 200 m, dopoludnia sú rozjazdy a semifinále, popoludní finálové jazdy štartujú o 14:00 h. Kompletný program a výsledky nájdete tu:

Autor: inf  Foto: [nggallery id=1667]