Úvod Šport Futbal: PFK Piešťany a Spartak Trnava podpísali memorandum o spolupráci mládeže

Futbal: PFK Piešťany a Spartak Trnava podpísali memorandum o spolupráci mládeže

REKLAMA

Hlavným cieľom spolupráce je zvyšovanie kvality práce s mládežou, ďalej podpora a rozvoj talentovaných hráčov, vzdelávanie trénerov, častejšia vzájomná konfrontácia formou prípravných zápasov a presuny hráčov medzi klubmi zabezpečujúce maximálnu zápasovú minutáž hráčov oboch klubov 문명6 무료 다운로드.

„Najlepší hráči Trnavy väčšinou pochádzali a pochádzajú z blízkeho okolia, čoho sme si vedomí a preto sa už dlhšiu dobu snažíme vytvárať priateľské vzťahy s okolitými klubmi,“ predstavil motiváciu pre nadviazanie spolupráce športový riaditeľ mládeže FC Spartak Trnava Marián Hýbela 입술의 말 다운로드. Klub chce v blízkom regióne vysielať pozitívne impulzy v otázkach vzdelávania, ktoré by mali viesť ku kvalitnejšej práci s mládežou 지니 음악 다운로드. „Z tohto dôvodu nás teší, že sa PFK Piešťany stávajú našim partnerom. Veríme, že o nejaký čas bude výsledkom vzájomnej spolupráce prítomnosť odchovanca piešťanského futbalu v našom „A“ tíme,“ dodáva Marián Hýbela 원펀맨 2기 5화 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger

Viacero piešťanských odchovancov pôsobí v Spartaku Trnava aj dnes. Kapitánmi najstarších mládežníckych kategórií sú Michael Ďurina v U19 a Tomáš Šimek v U17 총몽 애장판 다운로드. V minulosti tiež obliekali dres Spartaka mnohí piešťanskí odchovanci, pričom niektorí z nich zanechali v našom klube nezmazateľnú stopu ako Vladimír Hagara (5 titulov s Trnavou, účasť na MS v Mexiku), Jaroslav Kravárik (reprezentant ČSSR), Vladimír Bechera (reprezentant ČSSR), Peter Koštial alebo Tomáš Košút.

Zo spolupráce plynú výhody pre obe strany

Prezident PFK Piešťany Ján Stachura je rád, že kluby našli spoločnú reč v otázkach práce s mládežou. „Jedným z našich cieľov je výchova a posun hráčov na čo najvyššiu úroveň. Táto spolupráca nám umožní poskytnúť všetkým našim hráčom jasnú víziu ďalšieho napredovania. Zároveň sa snažíme napredovať ako klub, vzdelávať sa, zachytávať nové trendy a spôsoby práce a práve spolupráca s klubom ako je Spartak Trnava nám môže pomôcť aj v tejto oblasti,“ uzatvára Stachura. Vďaka novej spolupráci odohrajú kluby viaceré spoločné zápasy v rôznych kategóriách. Prvý z nich sa odohral v stredu 5. augusta, kde piešťanskí rovesníci podľahli v dobrom zápase rovesníkom z Trnavy 0:2.

Memorandum tiež rieší otázky vzdelávania trénerov, kde Spartak Trnava poskytne trénerom PFK Piešťany pravidelné kurzy zadarmo alebo vo výrazných zľavách. Pre PFK Piešťany však memorandum znamená aj ďalšie výhody. Klub získa štyri pernamentky na sezónu 2020/2021, ktoré využije v rôznych súťažiach pre mládež i prípravku PFK Piešťany. Počas sezóny na fortunaligovom zápase budú môcť prípravkári odprevádzať futbalistov pred zápasom a počas polčasu odohrajú na Spartaku minizápas. Z memoranda vyplývajú záväzky aj pre PFK Piešťany. A to zabezpečenie skúšky najlepších hráčov v Spartaku Trnava či odporučenie prechodu hráčok PFK do dorastu po ukončení žiackeho veku.

TK PFK

REKLAMA