Futbal: Muži stále bez straty bodu, posledný zápas sezóny odohrajú v nedeľu

Futbalisti PFK Piešťany odohrali počas uplynulých dní päť zápasov, pričom mužom a dorasteneckým tímom sa podarilo zvíťaziť, žiacke tímy naopak podľahli svojim súperom v Komárne. Muži odohrajú v nedeľu 11. júna o 17.00 hodine na domácom štadióne posledný zápas sezóny VIII. ligy MEVASOX a s domácimi fanúšikmi by sa chceli rozlúčiť nielen dobrým výsledkom, ale aj predvedenou hrou.

Muži:
26. kolo
Nižná – Piešťany 2:4 (0:2)
Góly: 11. Patrik Szabo, 45. Marek Staško, 61., 62. Jozef Glos
Zostava: Dobrovolný – Szabo, Javorka st., Mydla (60’Octa) – Javorka ml., Krajčovič, Prištic, Dadík – Staško (60’Horňanský), Kryštof, Glos

Michal Krajčovič, tréner: Ak som výkon z minulého týždňa nazval vlažný, tak tento zápas bol z našej strany ešte slabší, ba dokonca najslabší, aký sme odohrali. Od úvodu stretnutia sa hra odohrávala výhradne pred pokutovým územím domácich a do prehustenej obrany sme prenikali s úžasným trápením. Aj keď šancí sme si vytvorili aj na 15 gólov, koncovka bola taká žalostná ako aj prípravná fáza. Ukazuje sa mi, že čím hráme zo slabším súperom, naša koncentrácia na zápas sa znižuje a hráči nedokážu zo seba dostať optimálny výkon. Priebeh zápasu sa dá vystihnúť jednou vetou: 90 minútové obliehanie brány domácich s mizernou efektivitou a dve brejkové situácie domácich v samom závere zápasu, ktoré skončili v sieti mladého debutanta Jurka Dobrovolného. Okrem Jurka si dnes odkrútil svoju premiéru v „Áčku“ aj Marek Mydla a obaja boli jedným z mála pozitív dnešného zápasu. Pred posledným zápasom sezóny sa musíme výrazne zmobilizovať a rozlúčiť sa s 8. ligou pred vlastnými divákmi postupovým výkonom. Týmto by som chcel aj pozvať všetkých priaznivcov PFK na posledný zápas sezóny 2016/17 ktorý sa odohrá v nedeľu o 17:00.

Starší dorast U19
24. kolo
Piešťany – Nové Mesto n. V. 4:1 (2:0)
Góly: 14. David Kondrc, 28., 88. Adam Kusý, 73. Juraj Štefanka – 47. Matúš Gajdošík
Zostava: Olejník – Rusnák, Lenovský, Miškech, Horil (Stefanec) – Valovič (Blahuta), J. Štefanka, Kondrc, Kusý, Chmelina – Gula

Martin Javorka, tréner: Hráči domáceho PFK vstúpili do zápasu s obrovským elánom predviesť bojovný, zodpovedný a koncentrovaný výkon, čo sa im v prvom polčase maximálne podarilo. Od začiatku zápasu bolo domácich futbalistov plné ihrisko, dnešný zápas odohrali s chuťou, bolo vidieť, že dnes im futbal chutil. Od úvodného hvizdu, hráči Piešťan dostali súpera pod tlak, vytvárali si príležitosti na priame ohrozenie brány súpera, výsledkom čoho bol gól už v 14. minúte po krásnej akcii Adama Kusého z krídelného priestoru, keď loptu krásne vo vnútri šestnástky upratal do siete „Messi“ – Dávid Kondrc. Domáci aj naďalej pokračovali v kombinačnom prejave, súpera držali v dostatočnej vzdialenosti od svojej brány, pričom hráči Nového Mesta nad Váhom si za prvý polčas nevypracovali čistú gólovú príležitosť. Ich snaha končila pred šestnástkou alebo štandardnými situáciami v podobe rohových kopov, ktoré domáca obrana dobre dirigovaná „Megym“ – Dávidom Miškechom a Jakubom Lenovským s prehľadom odvrátila. A tak do konca prvého polčasu prevládala kombinačná dominancia našich chlapcov. Do polčasu zvýšil skóre krásnou, aj keď tečovanou, strelou z väčšej vzdialenosti Adam Kusý a gólom zaváňala aj šanca Jurka Štefanku, ktorý sám pred brankárom súpera svoju šancu nepremenil.

V prestávke tréner pochválil prvopolčasový výkon domácich chlapcov, pričom dôraz kládol na prvých 15. minút druhého polčasu s upozornením, aby sa hosťujúci hráči nevrátili do zápasu nejakým kontaktným gólom. Opak bol však pravdou a hostia hneď z prvej akcie v druhom polčase využili nepozornosť v obranných radoch PFK a útočník súpera v 47. minúte zoči-voči brankárovi Olejníkovi nedal domácemu gólmanovi žiadnu šancu a bolo 2:1. Tento gól trošku pribrzdil domácich futbalistov v predvádzanej prvopolčasovej kombinačnej hre, a tak sa zápas do 65. minúty väčšinou odohrával v strede ihriska. Od 65. minúty začali znova preberať iniciatívu domáci futbalisti, avšak Martin Gula po vybojovanej lopte Adamom Kusým – „Čokom“ nepremenil svoju príležitosť a taktiež nevyužitá zostala šanca „Messiho“ po krásnej prihrávke Aďa Valoviča a „Megyho“ po rohovom kope Jurka Štefanku. Výsledkové uspokojenie prišlo v 73. minúte po rýchlej akcii domácich, keď Jurko Štefanka získal loptu, nezištne ju prihral Martinovi Gulovi a ten krásnou časovanou prihrávkou opäť našiel Jurka Štefanku, ktorý sa pred brankárom hostí nemýlil a bolo 3:1. Po tomto góle sa predviedol dvomi bravúrnymi zákrokmi Jaro Olejník, a tak domáci hrali už s ľahkosťou do konca zápasu. Najskôr po krásnej akcii Filip Chmelina nastrelil žrď súperovej brány a v samom závere „Čoko“ po individuálnej akcii stanovil konečné skóre zápasu na 4:1 pre PFK. V tomto výkone treba pokračovať, pretože už v utorok 6. júna o 16:00 hodine nás čaká jedno z najlepších mužstiev v súťaži a mužstvo jarnej časti – FC ŠTK 1914 Šamorín.

Mladší dorast U17
24. kolo
Piešťany – Nové Mesto n. V. 14:0 (5:0)
Góly: 6. Patrik Sedláček, 15., 37. Filip Korec, 21. Sebastián Ozimák, 39. Christopher Salviany, 42. Filip Foltýn, 54., 59., 77. Patrik Chudý, 60., 71. Tomáš Kovalčík, 65. Matej Puchý (vl.), 68. Martin Strelec, 73. Jozef Janotík
Zostava: Gavač, Benko, Sedláček, Stanek, Strelec, Chudý, Janotík, Korec, Ozimák, Salviany (Kovalčík), Foltýn (Koška)

Peter Vrábel, tréner: Zápas bol od začiatku v našej réžii, hral sa v tréningovom tempe a nasadení a s pribúdajúcim časom sa vytrácala aj atmosféra majstrovského zápasu. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom, našu bránu ohrozili za 80 minút jedinou strelou z 20 metrov. Naši hráči prevyšovali hostí po fyzickej a hlavne technickej stránke, vypracovali si ešte množstvo ďalších streleckých príležitostí, ktoré zostali nepremenené. Pozitívne je, že sa strelecky presadilo až 9 hráčov. Oveľa náročnejší a dôležitejší bude však nasledujúci zápas so Šamorínom, v ktorom sa bude hrať o druhé miesto v tabuľke.

Starší žiaci U15
30. kolo
Komárno – Piešťany 7:5 (4:1)
Góly: 1. Tamás Hegedus, 3., 44., 63. Patrik Ďuráč, 9., 20. Levente Lesko, 60 Samuel Szépe – 25. Igor Kováčik, 41. Filip Ondrejka, 54. Denis Minárik, 58. Dávid Ďurák
Zostava: Freivald, Rusnák, Ďurák, Valo (Minárik), Ondrejka, Sloboda (´Ruľák), Bušík, Glos, Šimek, Kováčik, Štetka

Szilárd Petényi, tréner: Nádej na dobrý výsledok zmaril katastrofálny výkon brankára, ktorého konto bolo zaťažené už v 8. minúte tromi lacnými gólmi. Kým sme sa spamätali čo sa deje, pribudol ďalší z kategórie lacných. Po 20 minútach bolo skóre 4:0 a zdalo sa, že už niet o čo hrať. Iskierku nádeje vykresal gól Kováčika po rýchlej kontre, ktorý sa sám následne ocitol v ďalšej gólovej šanci spolu so Štetkom a Šimekom, ktorý netrafil z tesnej blízkosti. Do kabíny sme mohli odchádzať za stavu 4:4 a začínalo by sa odznova. Druhopolčasová stíhacia jazda už nestačila, i keď 10 minút pred koncom sme korigovali na 5:4, no zaskočeného súpera sme opäť postavili na nohy lacným gólom do stredu brány po chybe brankára. Dali sme 5 gólov vonku a nedoviezli ani bod – to je smutná realita.

Mladší žiaci U13
30. kolo
Komárno – Piešťany 7:1 (3:0)
Góly: 15. Gábor Fekete, 20. Márk Németh, 21., 49. Alex Lacza, 37. Filip Nagy, 40. Jakub Jokel, 60. Slavomír Konc – 32. Janko Labat
30. kolo: Zostava: Maliga, Daňhel, Fajnor, Muller, Labat, Vatrt, Vereš, Gulán, Ocelka, Hrdina, Čimo, Rolinec, Petromán, Buček, Sándor, Fox

Szilárd Petényi, zastupujúci tréner: Domáci jednoznačne potvrdili úlohu favorita – lídra a zaslúžene zvíťazili. Boli sme málo nebezpeční dopredu, takmer sme nehrozili bránu súpera. Výsledok korigoval z penalty Janko Labat. Ochota behať a ponúkať sa do hry u domácich bola výraznejšia, ako na našej strane, čo im zabezpečilo možnosť komfortnejšie kombinovať a šetriť sily a naopak my sme sa vybíjali individuálnymi riešeniami bez podpory, čo je fyzicky náročnejšie a čo sa aj prejavilo najmä v 2 polčase, kedy sme už nestačili so silami a chýbali sme v osobných súbojoch.