Futbal: Muži PFK doma remizovali so Zvončínom

Zápas šiesteho kola piatej ligy priniesol kvalitný futbal. Už v desiatej minúte skóroval hráč PFK Maroš Hutár. A keď v 57. zvýšil na 2:0 útočník Juraj Braniša, všetci na štadióne verili, že tri body zostanú v Piešťanoch. V 68. minúte však najprv Marek Planeta znížil na rozdiel jedného gólu a v 82. minúte Dávid Čambor uzavrel skóre stretnutia na 2:2.

Muži

6. kolo

Piešťany – Zvončín 2:2 (1:0)

Góly: 10. Maroš Hutár, 57. Juraj Braniša – 68. Marek Planeta, 82. Dávid Čambor

Zostava 6. kola:  Budka – Miškech (Klasovitý), Modrovič (Horil), Hutár, Stanek – Gula, Polačik (Rusnák), Kusý, D. Štefanka, Korec – Braniša

Martin Javorka, tréner mužov:  V domácom zápase sme chceli získať 3 body, to bol náš jednoznačný cieľ, ktorý sme však napriek dvojgólovému vedeniu nesplnili. Zápas by som rozdelil na 2 časti, od 1. minúty do 70. minúty, a druhá časť od 70. minúty do konca zápasu. Do 70. minúty sme odohrali dobrý zápas, boli sme jednoznačne lepším mužstvom, vypracovali sme si niekoľko sľubných príležitostí, ktoré sme však nepretavili do výraznejšieho gólového náskoku. Zlom nastal v 70. minúte, keď sme v súperovom pokutovom území ľahkým spôsobom stratili loptu, pričom sme boli v pozícií – 3 hráči Piešťan a 1 hráč zo Zvončína /teda 3:1/. Po strate lopty nasledoval dlhý odkop hráčov Zvončína, zlé pozičné postavenie našich obrancov a z prvej, úplne nezaujímavej akcie hosťujúci hráči znížili na 2:1. Od tohto momentu sme prestali behať, bojovať, prenechali sme iniciatívu hráčom Zvončína a bolo len otázkou času alebo šťastia, či súper vyrovná alebo nevyrovná. V dvoch príležitostiach hostí nás podržal brankár Dano Budka, no prišla 82. minúta a jeden súperov hráč na pravej strane „povodil“ našich dvoch hráčov na našej ľavej strane, ktorí ho nijako neatakovali, vzápätí prihral spätnú prihrávku na hranicu pokutového územia a nabiehajúci hráč hostí strelou od tyče vyrovnal na konečných 2:2. Keď na konci zápasu nepremenil svoju príležitosť Filip Korec, výsledok sa už nezmenil. Stratili sme 2 body v zápase, v ktorom hostia do 70. minúty neboli ničím nebezpeční. Spokojný som s výkonmi tradičných opôr /Budka, Hutár, Braniša/, ku ktorým sa v dnešnom zápase pridali Lukáš Stanek /vekom ešte dorastenec/, Filip Korec a Denis Štefanka.

Starší dorast

5.kolo

Piešťany – Partizánske 3:0 (0:0)

Góly: 48., 55. Oliver Bušík, 58. Juraj Štefanka

Zostava 5. kola: Gavač – Ondrejka,  Sedláček,  Ďurák, Valo – Glos, Bušík (Sloboda), Štefanka J. – Majtényi, Tomaga M., Kováčik (Hlbocký)

Cyril Stachura, tréner U19: V zápase priemernej úrovne sme proti novačikovi súťaže chceli potvrdiť dobrú formu z minulých výsledkovo úspešných  zápasov. Našim zámerom bolo od prvej minúty ,,vybehnúť“ na súpera a dostať ho pod tlak. To sa nám z časti podarilo, ale hostia sa snažili podnikať nebezpečné útoky, tak sme museli byť ostražití. Darilo sa nám ťahať útoky po ľavej strane cez Majtényiho, ale dobré príležitosti ostali nevyužité. Cez polčas sme si povedali, aby sme hrali pokojne, že potrebujeme sa ešte viac tlačiť do šestnástky a zväčšiť dôraz pri zakončovaní. Druhý polčas sa prakticky hral na polovici súpera a v priebehu desiatich minút naši hráči tromi gólmi rozhodli o osude zápasu. Za výkon si zaslúži pochvalu celé mužstvo, hlavne za disciplinovaný a takticky dobre zvládnutý zápas.

Mladší dorast

5. kolo

Piešťany – Partizánske 1:0 (0:0)

Góly: 74. Jakub Taraba

Zostava 5. kola: Maliga, Noskovič, Barančík, Hlavatý, Krajčo, Taraba, Modrovič (Masaryk), Chochula( Holec), Daňhel (Petényi), Vyhlídal, Tomaga

Peter Vrábel, tréner U17:  V tomto zápase sme mali územnú prevahu, viac sme držali loptu, ale k ohrozeniu súperovej brány sme sa dostávali len sporadicky. V predfinálnej a finálnej fáze sme boli nepresní a málo dôrazní. Zahrávali sme veľké množstvo rohových kopov, ale aj napriek výškovej prevahe sme sa nedokázali výraznejšie presadiť. Hostia sa zamerali najmä na dobrú defenzívu a hrozili z protiútokov, prípadne štandardných situácií. Naša obrana však fungovala spoľahlivo. Jediný a víťazný gól zápasu sme dali v 74 min. z pokutového kopu (Taraba). Naše víťazstvo je aj napriek problémom v útočnej fáze hry zaslúžené.

Starší žiaci

6. kolo

Piešťany – Sereď 9:0 (5:0)

Góly: 1., 14., 27., 53. Samuel Hesko, 25. Alex Táborský, 31. Jozef Rolinec, 36. Timotej Vatrt, 39., 54. Janko Labat

Zostava 6. kola: Sandor, Pomajbová, Vatrt, Urban, Šadibol, Labat, Badáň (´Ocelka), Rolinec (´Petényi), Hesko, Gregorovič, Táborsky

Szilárd Petényi, tréner U15:  Vzhľadom k postaveniu hostí  v tabuľke sme vstupovali do zápasu so zámerom hrať nátlakovo, agresívne s vysokým napádaním a vynútiť si množstvo chýb a rýchlo zlomiť odpor hostí. Tento taktický zámer nám vyšiel absolútne dokonale, čo potvrdil aj rýchly gól v 20-tej sekunde a ďalšie boli len otázkou času. Chlapci si zaslúžia pochvalu, zápas si užívali, ale nevnímam  to ako senzáciu vzhľadom ku kvalite súpera aj vývoju, keď už v 30. minúte ´bolo  rozhodnuté o víťazovi. Bolo vidieť, že každý chce skórovať, čo viedlo niekedy k unáhlenej kombinácií do prehusteného stredu pred ,,16-kou,,  kde sme sa nedostávali do pozície pre zakončenie. Skóre mohlo byť výraznejšie, ak by sme boli trpezlivejší v medzihre a najmä svojím pohybom  a postavením využívali väčšiu šírku ihriska. Celkovo bol zápas divácky atraktívny, čomu prispel výborný kolektívny výkon všetkých hráčov.

Mladší žiaci

6. kolo

Piešťany – Sereď 6:1 (2:0)

Góly: 23. Peter Macek, 27. Vratko Šálek, 35. Alexander Bajzík, 48. Maximilián Martinkovič, 50. Samuel Franko, 52. Richard Michálek –  53. Samuel Javor

Zostava 6. kola: Marek, Jurík, Šálek, Noška, Suchý, Seko, Pernisch, Fodrán, Glos, Bajzík, Hochel, Franko, Rolinec, Martinkovič, Huboňa, Konôpka, Michálek, Macek, Gábriš

Ján Stachura, tréner: Odohrali sme veľmi dobrý zápas, v ktorom sme sa prezentovali pekným útočným futbalom. Zápas mohol skončiť aj vyšším rozdielom, trochu ma mrzí inkasovaný gól. Veľmi pozitívne hodnotím, že v zápase predviedlo dobrý výkon všetkých 19 nominovaných hráčov, keď aj po prestriedaní sme v zápase dominovali a boli to v úvodzovkách náhradníci, ktorí sa viac v strelecky presadzovali. Ako trénera ma potešilo, že v zápase chlapci ťahali útoky presne po takých akciách, ktoré sme v tréningu nacvičovali a dostávali sa do množstva šancí po krídelných priestoroch, nábehoch a prihrávkach pred bránu. Na druhej strane bolo vidieť, že musíme v tejto práci ešte pokračovať, keďže finálna fáza nebola vždy riešená ako by mala. Ako som už povedal, so zápasom som veľmi spokojný, chlapci si schuti zahrali a myslím, že po všetkých stránkach priniesol len pozitíva.

Starší žiaci B

5. kolo

Nováky – Piešťany 5:0 (1:0)

Góly: 16. Samuel Šuniar, 43. Filip Lagin, 50.,68. Jonáš Lehotkai, 59. Peter Orem

6. kolo

Kanianka – Piešťany 10:0 (4:0)

Góly: 9.,22.,50.,65. Patrik Vomela, 24.,64. Richard Šorman, 28.,37.,70. Milan Machajdík, 58. Václav Cirok

Mladší žiaci B

6. kolo

Kanianka – Piešťany 1:1 (0:0)

Góly: 37. Andrej Machovič – 54. Dárius Ďuriš – 37. Andrej Machovič

Zostava 6. kola: Janech, Kalnický, Briška, Ferech, Vančo, Bindics, Zeman, Adamčík, Machovič, Hrubý, Ručkay, Duong, Čavojský, Drahovský, Lacko

Martin Zelenay, tréner U13 B: Po minulotýždňovej prehre sme chceli u súpera získať body. Zápas sa lámal až v druhom polčase, kde sme boli prvých pätnásť minút dominantní na lopte, z čoho sa nám podarilo streliť gól zo štandardnej situácie Machoviča. Chlapci sa uspokojili s jednogólovým výsledkom, čo sa nám stalo osudným a súper päť minút pred koncom zápasu vyrovnal na 1:1. Z remízy som sklamaný, mali sme získať tri body.

Mladší žiaci C

2. kolo

Dolný Lopašov – Piešťany 3:5 (3:1)

Góly: 2.,21.,26. Marco Šurina,24.,40. Matej Tabaček, 35.,56. Timotej Mitošinka, 53.Adam Pašek

3. kolo

Piešťany-Vrbové 7:6 (4:2)

Góly: 3.,10. Denis Ružička,23.Jakub Hudcovič,, 29. Matej Jánoška, 41. Adam Zetocha,44. Leonard Lacko, 49. Jakub Bukový – 14. Michal Holovič, 15., 50. Jakub Čáp,  34., 48. Patrik Bajcar,  46: Dominik Drevenák

Zostava 3. kola:  Gula, Makový, Petényi, Jánoška, Hudcovič, Čúzy, Ružička, Zetocha, Lacko, Bukový, Hlavatý, Burík, Pagáč, Kšiňan

Ján Stachura, tréner: Družstvo bolo poskladané z hráčov troch ročníkov a sám som bol zvedavý ako sa chlapci so zápasom popasujú. Nakoniec sme videli pekný zápas plný gólov a pekných momentov na oboch stranách. Musím pochváliť na našej strane chlapcov ročníka 2008, od ktorých sa čakalo, že budú v zápase lídrami tímu, čo bolo na ihrisku aj vidieť. Svojim výkonom a nasadením strhli aj zvyšok družstva a spoločne dotiahli zápas do víťazného konca.