Futbal: Muži jednoznačne vyhrali, v stredu príde do Piešťan víťazný pohár Spartaku Trnava

Zápas prvého s posledným v siedmej lige medzi PFK Piešťany  a Ratnovcami mal na pôde súpera pred početnou diváckou kulisou jednoznačný priebeh od začiatku do konca. Piešťanci gólovo pozdravili súpera až osem krát a už sa chystajú na dohrávku 17. kola proti Veselému, ktorý začne v stredu 30. mája  o 18. hodine. Pred zápasom sa budú môcť oba tímy, ako aj fanúšikovia na štadióne odfotiť s trofejou za víťazstvo vo Fortuna lige, ktorú do Piešťan prinesú hráči Spartaka Trnava na čele s bývalým hráčom PFK Lukášom Mihalíkom.

Ilustr. foto Tomáš Hudcovič

Muži 27. kolo

Ratnovce – Piešťany 0:8 (0:2)

Góly: 6., 80. Martin Gula, 27. Martin Javorka, 46., 63. Filip Korec, 54. Adam Kusý, 61., 73. Jozef Glos

Starší dorast

27. kolo

Šurany – Piešťany 2:3 (0:1)

Góly: 52. Daniel Vašek, 77. Jozef Mesároš – 35. Lukáš Stanek, 63. Filip Korec, 67. Martin Unger

Zostava 27. kola:  Červenka – Sedláček, D. Štefanka, Miškech, Stanek – Ozimák (Ďurák), Rusnák, Strelec, Unger (Janotík), Korec – J. Štefanka

Martin Javorka, tréner: Na ďalší vonkajší zápas sme znova cestovali v oklieštenej zostave so snahou prelomiť konečne výsledkovo sériu neúspešných zápasov na ihriskách súperov. V prvom polčase, po určitých korektúrach v zostave, sme hrali veľmi disciplinovane a koncentrovane v defenzívnych činnostiach a trpezlivo sme čakali na chyby súpera. Dobrým pohybom a držaním lopty sme sa snažili šance si nielen vypracovať, ale ich aj konečne premieňať. To prvé sme splnili, to druhé sa nám podarilo len čiastočne, keď v prvom polčase krásnu krídelnú akciu Filipa Koreca po spolupráci a výbornom zbehnutí presnou strelou zakončil Celo Stanek. Keďže ďalšie dobré príležitosti zostali nepremenené, polčas sme v Šuranoch vyhrávali 1:0. Do druhého polčasu sme kládli dôraz na zodpovednosť v obranných radoch so snahou premeniť šance, ktoré si vypracujeme. No v druhom polčase sme skĺzli do roviny našich zápasov na súperových ihriskách, keď domáci futbalisti prakticky „z ničoho“ nám strelili 2 góly, našťastie my sme premenili 2 zo 7 vyložených druhopolčasových príležitostí a tak sme konečne priviezli zo súperovho ihriska 3 body. Na 1:2 upravil Filip Korec po krásnej induividuálnej akcii Jurka Štefanku a na 1:3 zvyšoval nádhernou strelou spoza šestnástky Martin Unger. Okrem týchto príležitostí sme nastrelili 2 krát konštrukciu domácej brány, pričom od 75. minúty také šance, aké mal Filip Korec /2/, Jurko Štefanka či Martin Unger jednoducho musíme premieňať. Nepremenenie „tutoviek“ nás zase mohlo stáť 3 body, keď v predposlednej minúte domáci podnikli rýchlu akciu a ich strela spoza šestnástky len tesne minula našu bránu. Zároveň musím podotknúť, že zápas sa odohral vo veľmi korektnom a slušnom prostredí, k čomu prispeli aj domáci funkcionári a hráči na ihrisku. Prvý polčas splnil konečne moje očakávania z pohľadu, ako by mužstvo malo pristupovať k zápasom na ihriskách súperov, len škoda, že nám to nevydržalo celých 90 minút.

Mladší dorast

27. kolo

Šurany – Piešťany 1:8 (1:3)

Góly: 41. Samuel Helma – 16. Filip Ondris, 18. Filip Ondrejka, 30., 61. Denis Minárik, 52. Oliver Bušík, 57. Matúš Štetka, 68. Igor Kováčik, 80. Juraj Valo

Zostava 27. kola: Gavač, Ondrejka, Valo, Piešťanský (Halanda), Bartovic, Bušik, Glos, Ondris, Minárik, Kováčik, Štetka (Valko)

Peter Vrábel, tréner: Zápas sme mali od začiatku pod kontrolou, hralo sa zväčša na súperovej polovici, vytvárali sme si šance a boli sme efektívni. Domáci hrozili len z ojedinelých protiútokov, najmä hráč č.11 vynikal svojou rýchlosťou a individuálnou kvalitou. Prvý polčas sme sa z viacerých dobrých príležitostí strelecky presadili trikrát. Do druhého polčasu sme vstúpili nekoncentrovaní a domáci svoju väčšiu aktivitu a bojovnosť pretavili po štandardnej situácii do gólu na 1:3. Našťastie sme drámu nepripustili a po našom štvrtom góle sme opäť na ihrisku dominovali a pridali ďalšie góly. V zápase sme ukázali niekoľko pekných futbalových akcií, ale aj veľa technických a taktických nedostatkov. Domáci nás príliš nepreverili a naše víťazstvo je zaslúžené.

Starší žiaci

31. kolo

Piešťany – Topoľčany 6:1 (3:0)

Góly: 16. Tomáš Vyhlídal, 24., 50. Nicolas Holec, 28. Martin Modrovič, 44. Vratko Maco, 59. Adrián Grešák – 64. Raffaelo Topič

Zostava 31. kola:  Maliga, Modrovič, Holec, Hlavatý, Rusnák, Šobáň, Maco, Babečka, Vyhlídal, Labat, Kluka, Grešák, Čimo

Szilárd Petényi, tréner:  S vedomím, že si nemôžeme  dovoliť zaváhať, sme nastupovali do zápasu, ktorý otestoval najmä mentálnu odolnosť, a prípadný neúspech by nám výrazne  skomplikoval záchranárske práce. Dôležité je, že sme nepodľahli tomuto tlaku a zápas sme zvládli nad očakávanie veľmi dobre. V  oboch fázach hry sme prevyšovali hostí a samotný polčasový výsledok odľahčil situáciu a zápas sme si užívali bez zníženia aktivity a predovšetkým sme boli efektívni v zakončení. Ani lacný inkasovaný gól v závere nenarušil priebeh  a našu kontrolu nad zápasom a dojem z dobrého výkonu, o ktorý sa pričinili všetci.

Bojničky – Piešťany 0:15 (0:7)

Góly: 11., 44., 46. Dobroslav Buček, 19. Filip Fodrán, 21., 30., 56. Tomáš Vizina, 23., 65. Mark Petromán, 34. Oliver Rusnák, 43. Filip Čimo, 58. Maximilián Martinkovič, 59. Erik Hlavatý, 69. Marek Chobot