E. Drahovská po akvatlone aj majsterkou v duatlone

V sobotu 26. mája, týždeň po Majstrovstvách Slovenska v akvatlone v Bratislave, kde zvíťazila, sa Eliška Drahovská z ŠBR Piešťany zúčastnila aj Majstrovstiev Slovenska v duatlone v Spišskej Novej Vsi. Na štart v kategórii Nádeje A sa postavilo 12 dievčat a 7 chlapcov do 11 rokov. Mladá Piešťanka opäť nedala súperkám šancu.

Eliška Drahovská sa už v úvodnom behu držala vo vedúcej 5-člennej skupine bežcov, kde boli traja chlapci a len jedna jej súperka. Na cyklistickú trať  vyrazila na treťom mieste, kde pred ňou boli iba dvaja chlapci. V tomto poradí sa dostala aj na záverečný beh po 6 km cyklistike a na bežeckej trati si udržala svoju vedúcu pozíciu v kategórii dievčat. Stala sa tak Majsterkou Slovenska v duatlone v kategórii dievčatá Nádeje A pre rok 2018. Do pohára si zapísala plný počet bodov.