Futbal: AFC Nové Mesto porazilo PFK Piešťany 4:1

V považskom derby proti sebe nastúpili 1. septembra v Novom Meste nad Váhom mužstvá zo stredu tabuľky. Od úvodu zaskočili hostia svojho súpera veľmi dobrou kombinačnou hrou a diktovali tempo zápasu, ale z víťazstva 4:1 sa nakoniec tešili domáci.

[singlepic id=28854 w=320 h=240 float=left]Prvé dve príležitosti mal Ulrich po prihrávkach Vallu. Prvú strelu mu vyrazil Vojtech a druhá, po nacvičenom signály, letela len tesne nad bránu. Až v 10. min. sa pripomenuli aj domáci, Drahnovú spätnú prihrávku poslal z 9m Žák vedľa. Podobne mierila aj Vyskočová hlavička na druhej strane. Novomešťania sa presadzovali len nákopmi na vysunutého Žáka. Po jednom z nich nikým nekrytý nedokázal z 8m loptu usmerniť do siete. V 16. min. vystrelil z veľkej diaľky Hikel, Hodulík jeho pokus neudržal, našťastie pre PFK dobiehajúci Tuschel rozvlnil len bočnú sieť. V 20. min. sa z gólu tešili hostia, Pyrkovú radosť zmarilo jeho tesné ofsajdové postavenie.

Už o päť minút sa už hostia mohli radovať zo zaslúženého vedenia. K priamemu kopu z 26 m sa postavil Valla a nádhernou strelou vymietol šibenicu domácej brány. V 37. min. mohli hostia svoje vedenie zvýšiť, proti bol Vojtech, ktorý s námahou vyrazil center Vallu smerujúci na voľného Pyrku. V samom závere sa k slovu dostali aj domáci, dva priame kopy z dobrých pozícii nedokázali zužitkovať. Po prvom polčase jednoznačný zápas v prospech PFK sa z nepochopiteľných príčin zmenil na domácu exhibíciu. Prvú obrovskú príležitosť Žáka, ktorý hlavičkoval zo 7m, ešte Hodulík zlikvidoval. V 51. min. však nedokázala obrana odvrátiť loptu do bezpečia a Žák mu tentoraz po Tuschelovej prihrávke nedal šancu – 1:1. V 55. min. bolo už 2:1, nákop Drahna neodhadol dobre Hodulík, zrazil sa s Vyskočom a Tuschel nemal problém poslať loptu do opustenej piešťanskej brány. Aby to nebolo všetko, v 69. min. nechal hlavný rozhodca hodiť Hikla aut o 20m bližšie k bráne PFK, ako lopta opustila ihrisko. Ten si v pokutovom území spracoval Kozic, jeho stret s Halásom bol posúdený ako nedovolený a Končitík sa z penalty nemýlil – 3:1.

Až v 75. min. sa k slovu dostali hostia, Rusnákov pokus Vojtech vyrazil a obrana loptu poslala do bezpečia. O minútu sa po domácom rohu odrazila lopta ku Končitíkovi, ktorý rozozvučal tyč hosťujúcej brány. Piešťanci kontrovali peknou akciou, po ktorej zrazil Vyskočov center rukou Hikel, bez povšimnutia rozhodcov. Z následného protiútoku poslal Končitík do úniku Tuschela, ten ale netrafil bránu. V 80. min. stratil na súperovej polke loptu Rusnák, na Hikelov dlhý pas zle zareagoval Hodulík, Žák si ho obhodil a pohodlne skóroval – 4:1. V závere mohol výsledok skorigovať Valachovič. Najskôr strieľal z uhla mimo bránu a potom, po faule brankára na Gligiča, nedokázal loptu dopraviť do prázdnej brány. Piešťanci tak utrpeli zahanbujúcu prehru, keď v prvom polčase jasne dominovali, no v druhom sklamali po všetkých stránkach.

Ďalší zápas odohrajú futbalisti PFK Piešťany proti LP Domino Bratislava 8. septembra o 16.30 h.

Góly: 51. a 80. Žák, 55. Tuschel, 69. Končitík (11m) – 25. Valla.

ŽK: 51. Končitík, 90. Vojtech – 45. Masarik, 57. Sailer, 62. Gligič, 69. Halás, 84. Valla.

Zostava AFC: Vojtech – Gajdošík (10. Kozic), Miklovič, Šupka, Hikel – Drahno, Janso, Balcír, Končitík, Tuschel – Žák (83. Kutaj).

Zostava PFK: Hodulík – Vyskoč, Sailer, Halás, Masarik (46. Rusnák) – Pyrka (73. Valachovič), Mehdi-Karim, Gligič, Valla – Urgela, Ulrich.

Autor: Ing. Juraj Valo Ilustr. foto: T. Hudcovič