Cyklistika: Metelka získal ďalšie zlato z majstrovstiev sveta. Celkovo už ôsme

Slovenský paracyklista Jozef Metelka získal ďalšiu zlatú medailu na Majstrovstvách sveta v dráhovej paracyklistike. V holandskom Apeldoorne v individuálnych stíhacích pretekoch na 4 km vo finále porazil Angličana George Peasgooda.

Pre tridsaťdvaročného piešťanského rodáka je to ôsmy titul svetového šampióna získaný na dráhe a na ceste.

Vo finále pretekári neabsolvovali celú štvorkilometrovú trať, keďže Slovák dostihol svojho súpera a jazda bola ukončená. Podobná situácia nastala aj v súboji o tretie miesto. Diego German Duenas Gomez z Kolumbie v ňom dostihol Rumuna Carol-Eduard Novaka.

Metelka predtým so striebrom z pevného kilometra

Slovenský reprezentant získal v Holandsku okrem titulu v stíhačke aj striebro z pevného kilometra v kategórii C4. Slovákovi patrí aktuálne vo svetovom rebríčku UCI na dráhe v kategórii paracyklistov tretie miesto. V hodnotení roku 2018 skončil druhý.

-th- Foto: FB Jozef Metelka