Cyklistika: Jozef Metelka na pevnom kilometri na MS opäť druhý

Slovenský paracyklista Jozef Metelka začal majstrovstvá sveta na dráhe v holandskom Apeldoorne opäť rovnako ako po minulé roky. Na pevnom kilometri skončil druhý. Nad jeho sily bol podobne ako v minulosti iba anglický rýchlik Jody Cundy. Metelka mu to plánuje spočítať v Tokiu 2020.

Jozef Metelka  opäť so striebornou medailou.
Jozef Metelka na pevnom kilometri opäť druhý.

Piešťanský rodák získal na majstrovstvách sveta na dráhe na pevnom kilometri už šieste druhé miesto. Za víťazom, ktorý dosiahol čas 1:05,422, zaostal o 1,055 sekundy. Podľa jeho vyjadrenia na sociálnych sieťach sa práve začala cesta za zlatom v Tokiu 2020.

Slovák zaostal na prvých 500 metroch za Cundym o necelé dve sekundy. Ďalšie úseky už mal rýchlejšie ako víťaz, ale na zmazanie manka to nestačilo. Na treťom mieste skončil Justin Widhalm z USA s časom 1:07,822.

Jozefa Metelku na dráhových majstrovstvách sveta paracyklistov čakajú ďalšie preteky v sobotu. Indivduálna stíhačka na 4 km je jeho parádnou disciplínou, kde získal už päť majstrovských titulov v rade.

-th- Foto: FB Jozef Metelka