Basketbal: Čajky vyhrali domáci turnaj

V sobotu 7. septembra pokračoval v telocvični Gymnázia Pierra de Coubertina  turnaj o Putovný Pohár primátora mesta Piešťany. Hoci sú dnes na programe ešte dva posledné zápasy, víťaz je už známy. Sú ním domáce Piešťanské Čajky, ktoré vyhrali aj posledný zápas proti VŠ Praha.

1236412_634514759913875_1809076518_n

V prvom zápase sa stretli dva české tímy  TJ Sokol Hradec Králové a VŠ Praha. Počas prvého polčasu si vypracovali hráčky Hradca Králové 9 bodový náskok, ktorý ale Pražanky v tretej štvrtine stiahli piatimi úspešnými trojkami na rozdiel jedného bodu. Poslednú štvrtinu však zvládli výrazne lepšie Hradecké Lvice a vyhrali 85:69.

TJ Sokol Hradec Králové – VŠ Praha 85:69 (59:58, 42:33, 22:17)
štvrtiny: 22:17, 20:16, 17:25, 26:11
fauly: 11 – 13, trojky: 4 – 6, TH: 5/3 – 5/5

Mišurová 4, Stará 23, Rosenbaumova 6, Hartigová 7, Čepelková 7 (Zavazalova 8, Andelová 2, Kuthanová 4, Samková 2, Pochobradská 10, Křížková 12) tréner: Ptáčková – Vyoralová 9, Záplatová 7, Elhotová 6, Reisingerová 16, Tracey 8 (Matulková 5, Vorlová 6, Bakajsová 6, Pohunková 6, Opocenská) tréner: Treml P.

V druhom zápase medzi BK Petržalka a Good Angels Košice bolo od začiatku jasné, kto je na palubovke pánom. Prvú štvrtinu vyhrali Košičanky 29:4. Svoj náskok stále zvyšovali a jasne kraľovali pod oboma košmi. Záverečné skóre vyznelo 94:31 v ich prospech.

BK Petržalka – Good Angels Košice 31:94 (24:70, 12:49, 4:29)
štvrtiny: 4:29, 8:20, 12:21, 7:24
fauly: 15 – 13, trojky: 0 – 4, TH: 8/5 – 17/14

Polcerová 2, Matušková 6, Gaálová, Machová 11, Páleníková T. (Horváthová 2, Valentová 4, Gerhátová), tréner I. Skočovski – Kupčíková 7, Krivačevič 22, Kiššová 8, Bálintová 10, Hruščáková 15 (Janoščíková 8, Pindrochová 14, Bojovič 2, Nagyová 8), tréner: M. Kováčik, as. trénera: Jankovič

Vo večernom zápase nastúpili na svoj posledný duel domáce Čajky. Súperkami im boli basketbalistky VŠ Praha. Piešťanky sa rozbiehali pomalšie a prvú štvrtinu prehrali 17:23, pričom hostky už v jednom momente viedli o 10 bodov 13:23. V druhom dejstve sa však Čajky chytili a vyhrali ho 20:9. Polčasové skóre bolo 37:32 v prospech domácich. Tie svoj náskok ďalej zvyšovali až na konečných 74:53 a už pred záverečnými dvomi nedeľnými zápasmi rozhodli o víťazstve v turnaji.

Piešťanské Čajky – VŠ Praha 74:53 ( 58:46 , 37:32, 17:23)
štvrtiny: 17:23, 20:9, 21:14, 16:7
fauly: 16 – 17, trojky: 4 – 4, TH: 20/14 – 11/9

Krč-Turbová 1, Felixová 13, Stehlíková 13, Dudášová 5, Ricketts 9 (Zentková 4, Fabianová 9, Stanková 2, Horvátová, Páleníková M. 18), tréner M. Pospíšil, asistent trénera: B. Borovičková – Vyoralová 8, Záplatová 11, Elhotová, Reisingerová 8, Tracey 9 (Matulková 5, Vorlová 10, Bakajsová 2, Pohunková, Opocenská) tréner: Treml P.

Autor: dm Foto: Mario Petlák