Futbal: Piešťanci nestačili doma na Skalicu

V šiestom kole tretej futbalovej ligy privítali futbalisti PFK Piešťany v sobotu 7. septembra na domácom trávniku tím MFK Skalica.  Hoci sa Piešťanci snažili útočiť a neschovávali sa do obrannej ulity, na lepšie pripravenú Skalicu to nestačilo a po polčase 0:3 prehrali celkovo  1 : 5.

Úvodné minúty patrili domácim. Po centri Zsolnaya hlavičkoval Šúst vedľa a trestný kop Ondera chytil brankár. Postupne však prebrali iniciatívu hostia, po všetkých stránkach lepšie pripravený. V 11. min. ešte Nemček strelu Vallu, podobe ako strelu Šebestu o pár minút vyrazil, no proti hlavičke Jakubeka po trestnom kope nemal šancu – 0:1. Už o štyri minúty sa ocitol sám pred domácou bránkou opäť Jakúbek a bolo 0:2. V závere polčasu využili hostia opäť chybu obrany a Šebesta sa nemýlil – 0:3.

V 53. min. s námahou zlikvidoval nájazd Vaška Nemček, no po rohovom kope sa presadil bývalý hráč PFK, Ulrich a upravil na 0:4. Domáci sa nevzdávali a v 61. min. sa konečne dočkali. Gajarský si na hranici šestnástky spracoval výbornú prihrávku Šústa a strelou k žrdi strelil prvý gól domácich – 1:4. O dve minúty spálil obrovskú šancu Hornák, keď na päťke úplne voľný pred odkrytou bránou netrafil loptu. V pohode hrajúci hostia v závere potrestali sympatickú snahu domácich o zdramatizovanie zápasu. V 81. min. po rýchlom protiútoku stanovil konečný stav zápasu Guoth – 1:5. Pred 230 divákmi rozhodoval Dohál.

Góly: 61. Gajarský – 29. a 33. Jakubek, 45. Šebesta, 53. Ulrich, 82. Guoth

ŽK: 47. Hornák, 81. Rusnák – 16. Šebesta