Čajky sa rozlúčili s MEL prehrou po predĺžení

Posledný zápas slovensko-maďarskej ligy Piešťanské Čajky – Work Force DKSM Miškolc preložili pre zlé počasia na nedeľu 17. marca. V telocvični Gymnázia Pierra de Coubertina naše reprezentantky na skúsené Maďarky nestačili.

[singlepic id=40676 w=520 h=340 float=center]

V úvode Čajky získali náskok 5:0, no hostky sa zlepšili vo všetkých činnostiach a do konca polčasu boli lepším družstvom. V tretej štvrtine hostky pokračovali v dobrom výkone a viedli 32:49 i 39:54. Čajky sa ale nevzdali a do konca štvrtiny znížili na 53:55.

V poslednej štvrtine sa podarilo domácim Čajkám vyrovnať a hoci mali pred koncom výhodu posledného útoku, zápas išiel do predĺženia. V ňom mali hostky viac trpezlivosti a zaslúžene vyhrali. Priebeh: 9:8, 18:24, 27:30, 32:39, 36:51, 53:55, 62:64, 70:70, 76:83.

Piešťanské Čajky – Work Force DKSK Miskolc 76:83

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 28, Páleníková 6, Zentková, Simon 18, Bartánusová (Sheels 12, Malinková 7, Pilátová 3, Felixová 2, Polcerová). Tréner: M. Pospíšil.