Connect with us

Novinky

Čajky angažovali Jakubcovú a Kašpárkovú, do zahraničia odchádza Oroszová

Published

on

Reklama

V stále ambicióznom basketbalovom klube Piešťanských čajok nezaháľajú. Bezprostredne po skončení uplynulej sezóny začalo vedenie klubu pracovať na kreovaní kádra pre budúcu sezónu. Aj v nasledujúcom ročníku chcú v Piešťanoch bojovať o najvyššie priečky v slovenskej extralige a prezentovať sa takisto v európskej súťaži. Tomu zodpovedá aj tempo rokovaní s hráčkami, ktoré by mali nosiť dres Čajok v budúcej sezóne.

„S určitosťou môžeme povedať, že klub opustili zahraničné hračky Tiffany Brown, Monique Oliver, Chantelle Handy, Ana Baletic a aj Sabína Oroszová, ktorá chce vyskúšať zahraničný angažmán. Sme veľmi radi, že výkonnosťou v našom klube sa hráčky posúvajú, zvyšujú si kredit a siahajú po nich kluby po celej Európe“ poznamenala generálna manažérka Bronislava Borovičková na margo odchodov.

Reklama

Známe sú už aj prvé mená, ktoré doplnia káder Piešťanských Čajok pre sezónu 2017/2018. „Už niekoľko týždňov vedieme rokovania s viacerými agentmi a hráčkami, pracujeme spolu s vedením a trénermi na kádri pre budúcu sezónu. Prvými hráčkami, ktoré sme nakontrahovali sú Barbora Kašpárková, ktorá pôsobila v BK Handicap Brno a veľkú radosť mám aj z toho, že sme sa dohodli s vysokou slovenskou hráčkou Ivanou Jakubcovou a po jej účasti na amerických univerzitách v Južnej Kalifornii a Kentucky sa predstaví na Slovensku a práve v našom klube“ dodala Bronislava Borovičková.

-TS Piešťanské Čajky-

Reklama

Populárne články