Basketbal: Ťahanovce jednoznačnými šampiónkami pred Popradom a Piešťanmi

Piešťanská Diplomat aréna hostila počas uplynulého víkendu finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska v kategórii starších minibasketbalis­tiek. Hostiteľský tím Piešťanské Čajočky – BKM Piešťany sa umiestnil na konečnom treťom mieste za Popradom a víťaznými Ťahanovcami.

Celé majstrovstvá SR sa stali jednoznačnou záležitosťou pre košické CBK Ťahanovce, ktoré vyhrali vo všetkých piatich stretnutiach a stali sa majsterkami Slovenska. O konečnom druhom mieste sa rozhodovalo až v poslednom stretnutí na turnaji, ktoré medzi sebou odohrali Piešťanské Čajočky s Popradom. Družstvo spod Tatier však ukázalo väčšiu kvalitu a zvíťazilo 44:28, čím si zaistili strieborné medaily a Čajočkám tak ostal bronz. „Na majstrovstvách SR sme sa konfrontovali s realitou. V tejto vekovej kategórii je kvalita na východe republiky a preto je aj tretie miesto úspechom,“ povedal predseda organizátorského klubu BKM Piešťany Miloš Drgoň.

Majstrovstvá SR v kategórii starších minibasketbalistiek boli ďalšou basketbalovou akciou, ktorá sa konala v Piešťanoch. „Myslím, že sme to po organizačnej stránke zvládli na výbornú, o čom svedčili aj ohlasy zúčastnených družstiev a ich fanúšikov. Vďaka dobrovoľníckej práci rodičov našich Čajočiek a ostatných priateľov basketbalu všetko fungovalo, ako hodinky,“ zakončuje svoje vyjadrenie donedávna výkonný riaditeľ Piešťanských Čajok.

Výsledky tretieho hracieho dňa:

BAM Poprad – Piešťanské Čajočky 44:28 (9:8, 9:9, 20:0, 6:11)
Najviac bodov: Kuklová 16, Matejková 7 – Dobošová a Valová po 8

BKM Junior UKF Nitra – CBK Minibuseuropa Ťahanovce 39:82 (0:33, 9:8, 16:11, 4:30)
Najviac bodov: Ševčovičová 10, Rybárová 8 – Maliarová 14, Bačová a Daňková po 10

Young Angels Košice – ŠBK Šamorín 56:30 (14:9, 16:5, 14:6, 12:10)
Najviac bodov: Plichtová a Szmereková po 12 – Lelkes a Molnárová po 9