Basketbal: Využijú Piešťanské Čajky zajtrajší mečbal?

Basketbalistky Piešťanských Čajok spravili ďalší krok k postupu do finále a porazili MBK Ružomberok aj v druhom vzájomnom zápase tohtoročnej play-off. Piešťanky zdolali svoje súperky po štvrtinách 15:29, 27:40 a 46:52 rozdielom 71:60. Čajky tak majú v rukách postupový mečbal, ktorý môžu premeniť už zajtra o 18:00 na domácej palubovke Diplomat arény.

Prakticky o všetkom rozhodla prvá štvrtina, v ktorej zverenkyne Martina Pospíšila vyhrali s obrovským náskokom 29:15. Ružomberok síce v druhej, a hlavne tretej štvrtine zlepšil hru a dotiahol sa aj na rozdiel štyroch bodov (56:60), no Čajky žiaden obrat nedovolili a pripísali si druhé víťazstvo v sérii. Piešťanské basketbalistky môžu už v sobotu rozhodnúť o svojom postupe pred domácimi fanúšikmi v Diplomat aréne.

Martin Pospíšil, tréner Piešťan: “Vývoj zápasu sme kontrolovali okrem úseku v tretej štvrtine, kedy sa Ružomberok dostal na dostrel. Vtedy sme zbytočne znervózneli a prestali sme hrať svoju hru, ale hneď po oddychovom čase sme sa vrátili do tempa. Podstatné bolo, že sme vložili veľkú energiu do malých detailov, ktoré pozitívne ovplyvnili zápas v náš prospech.”

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 60:71 (15:29, 27:40, 46:52)

Ružomberok: Lázárová 16, Kmeťová a Tetemondová po 9, A. Baburová a Kelčíková po 7, D. Baburová 6, Sujová 4, Moravčíková 2.

Piešťany: Engelmanová 21, Dudášová a Oroszová po 12, Parkerová 11, Whittingtonová 7, T. Páleníková 5, M. Páleníková 3, Pilátová.

Štvrtiny: 15:29, 12:11, 19:12, 14:19. Diváci: 600. TH: 25/18 – 19/13. Trojky: 6-8. Úspešnosť streľby: 31% – 38%.