Basketbal: Piešťany doma s polovičným ziskom

Piešťanské prvoligové basketbalistky zohrali v sobotu 26. a v nedeľu 27. februára dva domáce zápasy. Prvý zápas s Petržalkou prehrali, v druhom nad Trnavou bez problémov dominovali.

[singlepic id=10432 w=320 h=240 float=left]Sobotňajší zápas s BK Petržalka začali lepšie domáce hráčky. Viedli 13:7, ale ešte do konca prvej štvrtiny sa súperkám podarilo skóre otočiť. Hra bola potom vyrovnaná a hostky si udržiavali mierny náskok počas celého zápasu. Domáce sa dokázali priblížiť súperkám viackrát na rozdiel 6 bodov, bojovali, ale na víťazstvo to nestačilo. „Keďže sme v Petržalke vyhrali o 24 bodov, máme so vzájomných zápasov aktívnejšiu bilanciu, a to môže byť pre nasadenie do play off o postup do extraligy, ktoré by nám nemalo ujsť, rozhodujúce. V dnešnom zápase nám niektoré veci nešli tak, ako sme si predstavovali, ale bojovnosť dievčat musím pochváliť,“ povedal po zápase asistent trénera Michal Kubala.

V nedeľu pred obedom hostili Piešťanky basketbalistky Slávie Trnava. Zápas nezačali domáce najlepšie a až postupom času preberali od hostiek iniciatívu. Druhá a tretia štvrtina však vyznela bodovo jednoznačne pre Piešťanky a pripísali si do tabuľky ďalšie víťazstvo. „Je dobré, že sa na palubovku dostali všetky naše hráčky a každá z nich bola nebezpečná pre súperov kôš. Rovnako tak sa snažili plniť obranné povinnosti, čo je pre ďalší vývoj sezóny dôležité“ konštatoval M. Kubala.

Najbližšie budú hrať ženy BKM Piešťany dva zápasy na ihriskách súperiek. V sobotu 12. marca proti ŽBK Levice a v nedeľu 13. marca sa stretnú so ZŠ Zvolen.

BKM Piešťany – BK Petržalka 65:75 (54:60, 39:45, 15:19)

¼: 15:19, 24:26, 15:15, 11:15

Zákl. zost.: Varhaníková 6, Stanková 10, Horváthová 16, Žáková 17, Rybáriková 10

Striedali: Tarabová 0, Potroková 2, Ronecová 0, Valentová 4

BKM Piešťany – BK AŠK Slávia Trnava 77:55 (60:42, 38:33, 15:21)

¼: 15:21, 23:12, 22:9, 17:13

Striedali: Tarabová 5, Potroková 7, Ronecová 2, Valentová 0, Strečanská 2

Pozrite si aj fotogalériu zo zápasu proti Petržalke – tu.