Hokej: Rozhodovať sa bude v Piešťanoch

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany cestovali v nedeľu 27. februára do Liptovského Mikuláša. Po piatom zápase finálovej série prvej hokejovej ligy, ktorý hrali doma, viedli na zápasy 3:2. V Mikuláši mali šancu rozhodnúť.

[singlepic id=10266 w=320 h=240 float=left]Hráči Liptovského Mikuláša sa ujali vedenia už po 25 sekundách hry. Piešťanci nepokryli prvú útočnú formáciu Mikuláša a Ivan Roháč z tesnej blízkosti prekonal brankára Tomáša Tomka. Netrvalo však dlho a na konci tretej minúty sa hosťom podarilo vyrovnať. Jaroslav Rybárik naznačil strelu, avšak prihral Martinovi Chylovi a ten z pravého kruhu strelou príklepom po ľade prekvapil brankára Matúša Palka. O štyri minúty sa hráči ŠHK radovali opäť. Podobnú akciu ako pri prvom góle zopakovali tento raz Juraj Prokop, ktorý prihrával a Miroslav Pupák, ktorý strieľal ponad ľavé rameno brankára Liptákov. Po prvej tretine viedli Piešťanci 2:1. V druhej však spustili domáci gólový uragán, keď zaznamenali štyri presné zásahy a hostia ani jeden. Po piatom inkasovanom góle opustil bránku brankár Tomek a nahradil ho Adam Fumač. Po dvoch tretinách viedli hráči MHk 32 5:2. V poslednej tretine si Piešťanci vytvorili viacero obrovských príležitostí, ale skórovať sa im nepodarilo. Výsledný gólový sumár 5:2 a víťazstvo domácich rozhodlo o tom, že stav finálovej série je 3:3. O víťazovi sa rozhodne v utorok 1. marca od 18:00 h na piešťanskom zimnom štadióne.