Basketbal: Čajky zdolali Ružomberok a ujali sa vedenia v semifinálovej sérii

Basketbalistky Piešťanských Čajok v sobotu 2. apríla vstúpili do semifinálovej série play-off víťazne a Ružomberok v prvom zápase zdolali 81:55. Čajky svoje víťazstvo zariadili najmä výbornou hrou v druhom polčase, na ktorú Ružomberčanky nedokázali zareagovať. Fanúšikovia si tak v domácom prostredí Diplomat arény mohli užiť prvý zápas play-off a hlavne sľubovaný herný koncert našich basketbalistiek. Najbližší duel je na pláne v stredu 06. apríla na pôde Ružomberka.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 81:55 (20:20, 39:37, 58:44)

Čajky: Parker 23, Engelman 17, Dudášová 10, Oroszová 9, T. Páleníková 9, (M. Páleníková 7, Felixová 4, Majtásová 2, Slimáková). Tréner: M+. Pospíšil

Ružomberok: Sujová 19, Kmeťová 8, D. Baburová 8, Tetemondová 7, Lazárová 4 (Moravčíková 4, Kelčíková 2, A. Baburová 2, Kováčiková 1, Letková). Tréner: Juraj Suja

TH: 16/13 – 19/14. FAULY: 19 – 21, TROJKY: 10 – 7. DIVÁCI: 400. ROZHODCOVIA: Ženiš, Lamoš a Galová. ŠTVRTINY: 20:20, 19:17, 18:7, 24:11.

Tetemodová skórovala z prvej akcie, rovnako odpovedala T. Páleníková. Hosťky sa potom odpútali trojkou D. Baburovej. Čajky sa prvýkrát dostali do vedenia po koši Parker po dve a pol minúte. Po piatich minútach odskočili Čajky trojkou Engelman na 12:8. Hostky však s Čajkami držali krok. Dve minúty pred koncom však Oroszová dala za tri body a Čajky viedli 18:14. 52 sekúnd pred koncom premenila Tetemondová oba trestné hody na 18:18. Následne skórovala Lazárová, no v zápätí tiež premenila oba trestné hody Parker a po prvej štvrtine bol stav opäť nerozhodný (20:20). Aj v druhej časti najskôr bodovala Kelčíková, o chvíľu však vyrovnala Dudášová. Čajky šnúrou piatich bodov odskočili na 27:22. T. Páleníková trojkou upravila na 30:25. Sujová premenila oba trestné hody – 30:27. V zapätí tá istá hráčka trojkou vyrovnala na 30:30. Sujová preukázala dobrú formu a poslala hostky do vedenia 32:30. Parker po zvýšila po koši s faulom a Čajky šli na polčas s miernym vedením 39:37.

Piešťanky šli po troch minútach v druhom polčase do vedenia 45:39 aj vďaka trojke Dudášovej a o chvíľu zvýšila na 48:39 Engelman. Hosťky sa priblížili na 44:52 trojkou D. Baburovej. Dudášová ďalšou trojkou v posledných sekundách upravila na 57:44. Hra dostala v štvrtej štvrtine ešte väčšie grády a Čajky diktovali tempo hry. Po dvoch minútach viedli 61:44. Trojkou znížila na 47:61 Kmeťová. Na 68:52 zvýšila v 34. min taktiež trojkou Marta Páleníková a aby toho nebolo málo, ďalšiu pridala Oroszová (73:52) a onedlho aj Engelman. Čajky si už svoje vedenie pohodlne udržali a za potlesku publika dokráčali k víťazstvu 81:55 a ujali sa vedenia 1:0 v semifinálovej sérii.

Martin Pospíšil, tréner Čajok: „Predovšetkým sme radi za dobrý vstup do mimoriadne ťažkej a vyrovnanej série. Myslím, že rozhodujúcim faktorom bol náš druhý vstup do druhého polčasu, kedy sme začali plniť veci, ktoré boli kľúčové. Za druhý dôležitý moment by som označil úsek na začiatku poslednej časti, keď sme sa dokázali postaviť agresivite hráčok súpera. Vieme ale veľmi dobre, že play-off sa nehrá na čiastkové víťazstvá a preto už teraz musíme začať myslieť na zápas v Ružomberku.“

-Tlačová správa Piešťanské Čajky/Foto: archív-