Hokej: Havrani vyhrali v Bardejove po nájazdoch, nádej na záchranu žije

Hokejisti ŠHK37 Piešťany vyhrali v nedeľu 3. apríla v rámci extraligovej baráže 2:1 v Bardejove po samostatných nájazdoch. Z tohoto výsledku sa môžu tešiť v Nových Zámkoch. Tie tak totiž už dve kolá pred koncom play-out majú istotu postupu a na svojich hokejkách osud ďalších dvoch tímov. Ak Novozámčania v najbližšom zápase porazia Bardejov, pomôžu k postupu Havranom bez ohľadu na ich posledný vzájomný zápas.
12898348_912602542190256_1699212105976130744_o[1]

Prvá tretina bola v Bardejove bezgólová. Domáci sa ujali vedenia v tretej minúte druhej tretiny, keď sa presadil Marcel Baláž. Na 1:1 vyrovnal v zlatej prilbe hrajúci Jozef Tibenský v 48. minúte.

O víťazovi napokon rozhodli po bezgólovom predĺžení až samostatné nájazdy. Havranom zabezpečil výhru Jakub Šimíček.

Súboje o extraligovú príslušnosť sa chýlia ku koncu. Utorok budú doma hostiť hokejisti Nových Zámkov Bardejov a v piatok 8. apríla v posledom zápase privítajú hráči ŠHK 37 Piešťany Nové Zámky.

-th- Foto: Laco Duračka