Basketbal: Čajky vrátili Ružomberku požičané

Piešťanské Čajky sa stretli po týždni opäť s MBK Ružomberok. V dueli slovenského pohára svojim súperkám pred siedmymi dňami podľahli, extraligovú odvetu však zvládli lepšie. Tímy sa celý zápas na seba bodovo doťahovali. Piešťanské Čajky napokon vyšli z dramatického stretnutia víťazne so skóre 69:66.

c_557_371_16777215_00_images_spravy_020_IMG_0458[1]

Čajky nevstúpili do zápasu najlepšie, aj keď si v úvode vytvorili vedenie, rýchlo oň prišli. Prvú štvrtinu vyhrávali hostky 18:17. Druhá časť sa niesla v znamení doťahovania, keď Čajky museli vyrovnať osembodový náskok MBK. Na tabuli neskôr svietilo vyrovnané skóre niekoľkokrát – 29:29, 31:31, 35:35.

Druhú polovicu zápasu odohrali domáce Piešťanské Čajky už zodpovednejšie a ujali sa vedenia. V tretej časti sa Čajky ešte stále museli doťahovať na hostky, no vytvorili si aj dvojbodové vedenie (43:41). V závere stretnutia si prvýkrát Čajky mohli vydýchnuť, keď na tabuli svietil až 10-bodový náskok pred Ružomberkom – 66:56. No táto pohoda netrvala dlho, pretože súperky stiahli skóre na rozdiel  troch (67:64). Pol minúty do konca ukazovala svetelná tabula skóre 69:66 a keďže Čajky už nevyužili svoje štyri trestné hody, na výsledku  sa už nič nezmenilo.