Basketbal: Čajky uštedrili Slovanu stovku

Piešťanské basketbalistky privítali v ďalšom domácom extraligovom zápase v stredu 14. októbra Slovan Bratislava. Zo strany Čajok to bol exhibičný zápas a príprava na blížiace sa dueli EuroCupu.
_MG_1065_w

Čajky vstúpili do zápasu šnúrou 22 bodov a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté už po prvej štvrtine. V druhej štvrtine sa podarilo hráčkam z Bratislavy zaťažiť konto súpera len dvomi bodmi a tak polčasové skóre 52:9 hovorí o všetkom. Otázkou bolo ako dlho si udržia domáce hráčky koncentráciu a či padne v Diplomat aréne prvá stovka. Na obe otázky možno odpovedať kladne, 100 bodovú hranicu dosiahla po získaní lopty a samostatnom zakončení dve a pol minúty pred koncom Pilátová. Po zranení sa prvýkrát predstavila aj Felixová a bola autorkou 13 bodov.

_MG_1102_w

Zuzana Pilátová prekonáva hranicu sto bodov

„V zápase sme prevyšovali súpera vo všetkých herných činnostiach, skóre rýchlo narastalo najmä po využívaní rýchlych protiútokov. Splnili sme to, čo sa od nás očakávalo, pokračujeme v tréningovom procese na náš domáci zápas v EuroCupe,“ vyjadril sa po zápase asistent trénera Čajok Richard Kucsa. Ten sa uskutoční už 28. októbra  kedy Čajky privítajú v novej hale klub Adana Aski.

Tréner Slovana Danilo Rakočevič neskrýval počas zápasu emócie. Jeho pozápasové vyjadrenie už bolo miernejšie: „V dnešnom zápase sme dali priestor viacerým mladým hráčkam, nakoľko sme nastúpili bez 3 hráčok základnej zostavy. To sa prejavilo najmä v prvom polčase, keď nám zodpovednosť zväzovala ruky a produkovali sme veľa zbytočných strát. Napriek výsledku sme mali v zápase aj dobré momenty a pre hráčky to bola obrovská škola nastúpiť proti tak kvalitnému družstvu ako sú Piešťany. Gratulujem súperovi k výhre ale aj našim hráčkam, ktoré dosiahli svoje prvé body v extralige.“

_MG_1056_w_MG_1104_w_MG_1109_w_MG_1100_w_MG_1108_w_MG_1103_w_MG_1095_w_MG_1101_w_MG_1092_w_MG_1098_w_MG_1091_w_MG_1085_w_MG_1090_w_MG_1080_w_MG_1077_w_MG_1075_w_MG_1068_w_MG_1062_w_MG_1061_w

_MG_1119_w

_MG_1115_w

_MG_1120_w_MG_1122_w

Piešťanské Čajky – BK Slovan Bratislava 105:25
(28:7, 52:9, 80:17, 105:25)

Piešťanské Čajky: Bartoňová, Engelman 15, Parker 11, Oroszová 16, Dudášová 3 (Bartánusová 4, Balážová 7, Pilátová 5, Felixová 13, Páleníková T. 17, Páleníková M. 14). Tréner: M. Pospíšil.
Slovan: Marcová 8, Slezáriková 6, Dulová, Turzáková 2, Zarevúcka 4 (Tarkovičová 2, Horváthová, Lavríková, Dratvová, Ošťádalová 1, Olšová 2). Tréner: Rakočevič D.
TH: 17/14 – 19/11. FAULY: 22 – 20, TCH: 25. Marcová, 28. Rakočevič, 5.OCH: 34. Felixová TROJKY: 5 – 0. 250 divákov. Rozhodovali: Kurpaš, Hudec, Gálová. Pozorovateľ: Kuzmiak ŠTVRTINY: 22:7, 24:2, 28:8, 25:8

Priebeh: 17:0, 28:7, 35:7, 52:9, 66:13, 80:17, 92:23, 105:25.

-dm/th- Foto: Tomáš Hudcovič