Basketbal: Čajky s Minskom doma odohrali infarktový zápas

V stredu 23. januára hostili Piešťanské Čajky bieloruský Cmoki Minsk v prvom zápase štvrťfinále play-off Európskej ženskej basketbalovej ligy EWBL. Duel skončil po dramatickom priebehu remízou 55:55. Šance na postup do Final Four sú tak vyrovnané a o postupujúcom rozhodne odvetný zápas, ktorý sa uskutoční v Minsku 13. februára.

Čajky nevstúpili do duelu vôbec dobre. Po pár minútach prehrávali už 0:13. Potom sa im však začalo viac dariť a zvýšenou aktivitou vybojovávali vo svoj prospech viac lôpt. To sa prejavilo aj na skóre, keď začali Minsk bodovo doťahovať. Polčasový rozdiel bol jeden bod.

Druhé dve štvrtiny boli rovnako dramatické a vyrovnané. Čajky ešte tri minúty pred koncom prehrávali o šesť bodov. V čase 37:16 Dominika Deptová trojkou znížila na 52:55. Po nej sa presadila necelé dve minúty pred koncom trojkou aj Janee Thompson a bolo vyrovnané. Ďalší kôš sa nepodarilo streliť hráčkam ani na jednej strane a duel skončil remízou 55:55. Všetko tak ostáva otvorené a o postupe sa bude rozhodovať v Minsku.

Piešťanské Čajky – Cmoki Minsk 55:55 (10:15, 23:24, 41:39)

Piešťanské Čajky: Lubin 15, Thompson 12, Deptová 7, Hašková 5, Jakubcová (Mikulášiková 16, Matejčíková, Mihaljevičová). Tréner: R. Kucsa

Cmoki Minsk: Mc Cray 19, Hasper 16, Muraskaya 10, Theriot 5, Stsiapanava 2 (Sushchyk 3, Lapo, Rybalka, Vabishchevich). Tréner: A. Vauleu

TH: 11/8 – 7/7. Trojky: 3 – 4. Fauly: 14 – 15. Štvrtiny: 10:15, 13:9, 18:15, 14:16. Rozhodovali: Brziak, Turčin, Trocki. Divákov: 640.