Úvod Aktuality Kresťania sa dnes stretnú pri ekumenickej bohoslužbe za jednotu

Kresťania sa dnes stretnú pri ekumenickej bohoslužbe za jednotu

REKLAMA

Od 18. do 25. januára prebieha aj na Slovensku Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Spoločná ekumenická pobožnosť v Piešťanoch bude vo štvrtok 24 secret video. januára o 18.00 v kostole sv. Štefana. Po nej sa uskutoční pohostenie, na ktoré sú všetci účastníci pozvaní.

Dni modlitieb za jednotu kresťanov navrhol Paul Wattson v roku 1908, čiže pred viac ako sto rokmi tak, aby konali  medzi dvoma sviatkami, Katedrou sv 테스트 코드 다운로드. Petra a Obrátením sv. Pavla, čo dodalo tomuto týždňu symbolický význam.

Od roku 1968 Komisia pre vieru a poriadok Svetovej rady cirkví v spolupráci s Pápežskou radou pre podporu jednoty kresťanov vydáva každoročne pre túto príležitosť materiály Philia download. Ich prípravou bývajú poverené miestne cirkvi alebo cirkevné a ekumenické spoločenstvá niektorej krajiny.

REKLAMA
Knebl
PN Taxi
Buenos pizza  burger

V tomto týždni sa veriaci z kresťanských cirkví modlia za svoju jednotu, či už pri modlitbách v rámci bohoslužieb, ale aj v spoločenstvách i súkromí miraculous singing book mobile. Vyvrcholením je ekumenická bohoslužba za účasti predstaviteľov viacerých cirkví. V Piešťanoch sa uskutoční vo štvrtok 24. januára o 18:00 h v kostole sv Bust a move download. Štefana. Po jej skončení sú účastníci pozvaní na bratské agapé.

-red- Zdroj: saletinirozkvet.webnode.sk

REKLAMA