Basketbal: Čajky nestačili na Good Angels, prehrali 50:79

Piešťanské Čajky sa postavili na Valentína lídrovi slovenskej basketbalovej extrligy Good Angels Košice. Už na začiatku zápasu bolo vidieť na domácej palubovke Čajok prevahu favorita z Košíc. Tri štvrtiny nedali Košičanky Čajkám vydýchnuť a až v záverečnej časti sa dokázali domáce vyrovnať hostkám. Čajkám sa nedarilo v streľbe, zatiaľ čo Good Anges premieňali takmer každý útok – Žirková nahrala až 22 bodov. Čajky zápas nezvládli a proti sebavedomému tímu z Košíc prehrali o 29 bodov – 50:79.

c_557_371_16777215_00_images_spravy_030_IMG_1233[1]

Piešťanské Čajky nezvládli už úvodné minúty a Košičanky si postupne vytvárali bodový náskok. Basketbalistky Good Angels premieňali takmer každú príležitosť na skórovanie. Naopak domáce Čajky sa nevedeli cez košickú obranu presadiť a aj v prípade, že sa dostali pod kôš, lopta sa odrazila od obruče a do koša nepadla.

Tím Good Angels pôsobili pokojným a koncentrovaným výkonom, zatiaľ čo Čajky vyzerali, že sa súperiek boja a svoje šance nepremieňali. Najviac nevydarené boli v podaní Čajok prvá a tretia štvrtina. Po prvej prehrávali už o 15 bodov – 10:25. Do polčasu hráčky Piešťan začali hrať o niečo lepšie, no i tak sa náskok Good Angels do polovice zápasu zvýšil na 19 bodov.(29:48).

Po polčase sa duel vyvíjal podobne ako v prvých dvoch častiach a keďže Čajky dokázali pridať v tretej štvrtine iba sedem bodov, náskok Košíc sa zvýšil už na 34 bodov – 36:70. Záverečnú časť síce dokázali domáce basketbalistky vyhrať v pomere 14:9, no na výhre Good Angels sa už nezmenilo nič. Košičanky tak vyhrali so skóre 50:79

Petra Bartánusová po zápase skonštatovala: „Do zápasu sme nastúpili veľmi nekoncentrovane, čo sa nám vypomstilo a súper si urobil dostatočný náskok, ktorý sme už nedokázali dobehnúť. Neustrážili sme si doskok, z ktorého súperky veľa vyťažili.“

Vyjadrenie trénera Čajok Martina Pospíšila: „Pre mňa bol náš výkon v prvom polčase veľkým sklamaním. Dvadsať minút sme hrali absolútne nekoncentrovane, čo Good Angels s ľahkosťou trestali. V dnešnom zápase sme sa určite neprezentovali ako druhý tím v extralige.“

Piešťanské Čajky – Good Angels Košice 50:79 (10:25, 29:48, 36:70)