Basketbal: Čajky deklasovali Poprad

V sobotu 8. decembra privítali Piešťanské Čajky na domácej palubovke ŽBK Whirlpool Poprad v ďalšom kole ženskej basketbalovej extraligy. Piešťanské hráčky pomýšľajúce na postup do druhej fázy ligy spoločnej s Maďarskom, nenechali nič na náhodu a popradské hráčky doslova k ničomu nepustili. Zápas vyhrali 94:27.

[singlepic id=37771 w=560 h=340 float=center]

Od úvodných minút bolo vidieť hernú prevahu Čajok a aj rozdiel v skóre postupne narastal. V druhej štvrtine sa síce chvíľu zdalo, že by Popradčanky predsa len mohli „hrýzť“, avšak domáci tréner Martin Pospíšil si zobral timeout a hráčkam vysvetlil čo od nich očakáva.

V druhom polčase dokonca hostky dokázali dať len 7 bodov, z toho 3 v tretej a 4 v štvrtej štvrtine. V domácom družstve sa dostali na palubovku všetky Čajky. Družstvo domácich často nútilo hostky agresívnou obranou k chybám, ktoré po rýchlych kombinačných akciách Čajky trestali peknými košmi. Výborné momenty v útočnom doskoku ukázala Páleníková.

Piešťanské Čajky – ŽBK Whirlpool Poprad

(21:9, 50:20, 74:23)

Piešťanské Čajky: Bartánusová 9, Krč-Turbová 7, Páleníková 11, Malinková 7, Zentková 16 (Dudášová 11, Felixová 16, Stanková 7, Pilátová 2, Dubeňová 4, Horvátová 4). Tréner: M. Pospíšil.

Poprad: Turzáková 3, Horváthová 7, Šimová 6, Šterbáková 2, Reháková 3 (Tetemondová M. 2, Brádňanská N. 4). Tréner: Ľ. Kovaľský.

TH: 16/12 – 10/4. FAULY: 11 – 17, TROJKY: 6 – 0. 200 divákov. ŠTVRTINY: 21:9, 29:11, 24:3, 20:4.