Medailová žatva plavcov ŠPK Kúpele Piešťany na zimných majstrovstvách

Plavci ŠPK Kúpele Piešťany získali osemnásť medailových umiestnení na Zimných majstrovstvách SR mladších žiakov, ktoré sa konali 6. až 9. decembra.

[singlepic id=37808 w=520 h=340 float=center]

V prekrásnom prostredí, v dvadsaťpäťmetrovom bazéne Aquaparku v Dolnom Kubíne medzi najúspešnejších plavcov v kategórii jedenásťročných sa zaradil Matúš Janík, ktorý získal štyri tituly majstra SR v disciplínach 100 m motýlik, 200 m znak, 100 a 200 m polohový pretek. V disciplínch 100 m znak, 100 a 200 m prsia získal druhé miesta a jedno tretie miesto získal v disciplíne 200 m voľný spôsob.

V kategórii starších žiačok sa medzi najúspešnejšie pretekárky zaradila Niepelová Sára, ktorá získala titul majstra SR v disciplíne 200 m motýlik.

Päťkrát sa umiestnila na druhom mieste v disciplínach 100 m motýlik, 200 a 400 m polohový pretek, 100 a 200 m prsia.

Na treťom mieste sa umiestnili Zorka Bogárová v disciplínach 200 m motýlik a 100 m znak, Horský Jakub v disciplínach 100 a 400 m voľný spôsob.

Ďalšie vynikajúce umiestnenia získali Paulíková Lenka v disciplíne 400 m voľný spôsob a Saskia Papšová v disciplíne 400 m polohový pretek.

Štafety žiakov v zložení Janík, Chudý, Dobrucký, Horský a štafeta žiačok v zložení Paulíková,Bogárová, Držíková, Niepelová disciplínach 4×50 m voľný spôsob a 4×50 m polohový pretek sa umiestnili štyrikrát na smolnom štvrtom mieste.

Text a foto: Darina Moravcová